ایران ادعا می کند با پایان تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد پیروزی بر آمریکا – اخبار جهانی RT

وزارت خارجه پیروزی “چندجانبه گرایی ، صلح و امنیت” را اعلام کرد و مدعی شد که تحریم تسلیحاتی متعارف سازمان ملل متحد در 18 اکتبر به رغم فشار واشنگتن برای اعمال مجدد تحریم ها منقضی شد.

“از امروز ، کلیه محدودیت های انتقال اسلحه ، فعالیت های مرتبط و خدمات مالی به و از جمهوری اسلامی ایران و کلیه ممنوعیت های مربوط به ورود یا ترانزیت از سرزمین های کشورهای عضو سازمان ملل متحد که قبلاً برای تعدادی از ایرانیان اعمال شده بود ، شهروندان و مقامات نظامی ، همه به طور خودکار خاتمه می یابند ، “ وزارت خارجه ایران در بیانیه ای نیمه شب به وقت محلی ، 18 اکتبر گفت.

“یک روز مهم برای جامعه جهانی ، که – بر خلاف تلاشهای بدخیم آمریکا – از برجام حمایت کرده است. 2231 و JCPOA ، ” جواد ظریف وزیر امور خارجه در توییتی اضافه کرد.

طبق برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA) ، توافق هسته ای سال 2015 بین ایران و قدرت های جهانی ، تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد برای ایران مطابق با قطعنامه 2231 شورای امنیت در 18 اکتبر منقضی می شود.

اخبار مرتبط  آرامگاه جواهرات پوشیده از عصر آهن "پرینسس" در فرانسه کشف شد (عکس) - RT World News
همچنین در rt.com
روحانی پمپئو را “وزیر جنایات” خواند و تحریم های تازه آمریکا را “وحشیگری” علیه ایرانیان در میان بیماری همه گیر Covid-19 لقب دادواشنگتن برای جلوگیری از لغو تحریم ، که در سال 2007 توسط شورای امنیت وضع شد ، در تلاش بود تا ادعا کند که “snapback” تحریم های تحت توافق سال 2015 اعمال خواهد شد. این فشار توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد مورد نکوهش قرار گرفت ، حتی پس از خروج یکجانبه از برجام در سال 2018 ، حتی متحدان اروپایی نیز استدلال کردند که ایالات متحده هیچگونه اختیار قانونی برای تحریک این مکانیزم ندارد.

در حالی که تهران اعلام کرد اکنون خرید و صادرات اسلحه آزاد است ، زیرا یادآور شد که صنعت دفاعی جمهوری اسلامی خود پایدار است و هیچ سلاحی وجود نخواهد داشت “خرید ولگردی و قانونی شکنی.”

“آموزه دفاعی ایران با تکیه قوی بر مردم و توانایی های بومی پیش بینی شده است …” بیانیه وزارت اضافه شده است. سلاح های نامتعارف ، سلاح های کشتار جمعی و خرید سلاح های متعارف جایی در دکترین دفاعی ایران ندارند. “
همچنین در rt.com
تهران می گوید لغو تحریم تسلیحاتی “روز شکست ایالات متحده” است ، ادعا می کند تحریم های “دیوانه وار” علیه ایران شکست خورده استفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *