ایران از آغاز شمارش معکوس برای تحریم های ‘snapback’ توسط آمریکا طعنه می زند – RT World News

تهران پس از آنكه دیپلمات ارشد آمریكا مهلت تعویق تحریم ها علیه ایران را تحت JCPOA تعیین كرد ، او را به مایك پومپئو سرگرم كرد ، و او مارك معامله ای “احمقانه” نامید و علی رغم شورای امنیت سازمان ملل امتناع كرد از ابتکار عمل آمریكا.

وی گفت: “ساعت دقیقاً به طور متناوب پمپئو در حال چرخش است کائنات!” سعید خطیب زاده ، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ، فریاد زد. “این اتفاق می افتد زمانی که یک مدیر سابق دیپلماسی ایالات متحده را رهبری کند ،” وی با اشاره به شغل قبلی وزیر امور خارجه در سیا.

این هفته ، رئیس شورای امنیت سازمان ملل (شورای امنیت شورای امنیت) ، دیان تریانسیا جانی گفت بازگشت تحریم ها ، به اصطلاح ضربه محکم و ناگهانی ، بعید است ، زیرا 13 کشور از 15 کشور عضو یادآوری می کنند که ایالات متحده هیچ ایستادگی در این زمینه ندارد ، توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA). در اواسط ماه اوت ، سازمان ملل متحد نیز از حمایت از پیشنهاد واشنگتن برای تحریم تسلیحات علیه ایران فراتر از انقضا در ماه اکتبر خودداری کرد.

امتناع شرم آور مانع اعلام پمپئو برای اعلام مهلت سه هفته ای برای تحریم های سریع شد. “اگر هر عضوی از شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه ای برای ادامه تخفیف تحریم ها معرفی کند ، ایالات متحده با آن مخالفت خواهد کرد. اگر هیچ مصوبه ای ارائه نشود ، تحریم های ایران همچنان در تاریخ 20 سپتامبر برمی گردند. “ او توییت کرد پنج شنبه.

در آخرین نشریات خود ، پومپه شرمنده این ادعا نبود كه ایالات متحده حق دارد با توجه به قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل ، بازگشت تحریم ها را آغاز كند.

اخبار مرتبط  دست کم 7 مصدوم ، 3 نفر 'جدی' پس از شلیک ماشین به مردم در پیاده رو در برلین - RT World News

در این سند واشنگتن به طور رسمی به عنوان یکی از مشارکت کنندگان در توافقنامه سال 2015 نامگذاری شده است ، اما ارتباط این بند مشکوک است ، زیرا دولت ترامپ در سال 2018 معامله را کنار گذاشت.

پمپئو ، که اصرار دارد مکانیسم ضربه محکم و ناگهانی در این پیمان قانونی است ، به نظر نمی رسد طرفدار آن باشد. این ماه ، او آن را برچسب زده است “یک طرفه” و “احمق ،” و گفت که این فقط شامل ایران است “رفتار بدخیم”

این در بالای اظهارات هوسناک قبلی وی درباره رفتار تهران است.
همچنین در rt.com
“اگر کافکا در اطراف” بود: وزیر امور خارجه ایران “تحریم” تحریم های سازمان ملل متحد را به سخره گرفت ، ترامپ را به خاطر اظهارات ضد عفونی کننده ضد کووید سوزاندتحریم های سازمان ملل – که واشنگتن به شدت خواهان احیای آن است – برای مهار برنامه هسته ای ایران در دهه 2010 اعمال شد. بلند کردن اینها باعث احیای فعالیت های اقتصادی در ایران شد و این کشور با تجارت بین المللی ، سرمایه گذاری و گفتگوی سیاسی روبرو شد.

پس از خروج آمریکا ، ایران به برخی از تعهدات خود پایبند نبود و شروع به غنی سازی اورانیوم فراتر از محدودیت های این توافق کرد.

همزمان ، این نشان دهنده تمایل به ادامه توافق بود ، اگرچه با آژانس بین المللی انرژی اتمی تحت نظارت سازمان ملل در مورد بازرسی های بین المللی مغایرت داشته است – تا زمانی که توافق نامه ای برای اجازه نظارت بر دو طرف در داخل ایران ، حاوی مواد هسته ای حاصل شد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

برای دریافت داستانهایی که رسانه های اصلی به شما نمی گویند ، در خبرنامه RT مشترک شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *