ایران اعتراض دیپلماتیک را به اتهام “پوچ” مداخله در انتخابات ایالات متحده صادر می کند – RT World News

تهران با استدلال اینکه برخلاف واشنگتن ، خود را در انتخابات خارجی درگیر نمی کند ، تلاش برای دخالت در مسابقه ریاست جمهوری آمریکا را تکذیب کرد. عجیب ، ایالات متحده می گوید ایران هم در تلاش است به ترامپ آسیب برساند و هم به او کمک کند.

ایران سفیر سوئیس را در تهران احضار كرد ، كه به عنوان یك گزینه دیپلماتیک بین دو رقبا عمل می كند ، برای طرح شكایت رسمی از واشنگتن “بی اساس” ادعا می کنند که جمهوری اسلامی در انتخابات پیش رو دخالت کرده است.

ادامه مطلب

مدیر اطلاعات ملی جان راتکلیف روز چهارشنبه اعلام کرد که گفته می شود ایران و روسیه داده های رای دهندگان آمریکایی را به عنوان بخشی از توطئه ادعایی برای “انتقال اطلاعات نادرست به رأی دهندگان ثبت شده” به امید “ایجاد سردرگمی” پیش از رقابت انتخاباتی آمریکا. وی در ادامه ادعا کرد که ایران پشت مجموعه ای از ایمیل های تهدیدآمیز است که برای رای دهندگان دموکرات ارسال شده است ، ظاهراً در تلاش برای “ترساندن رای دهندگان ، ایجاد اغتشاشات اجتماعی و آسیب رساندن به رئیس جمهور ترامپ.”

سخنگوی مأموریت ایران در سازمان ملل اتهامات را کاملاً بی اساس رد کرد و اظهار نگرانی کرد که تهران هرگز تاکتیک های واشنگتن را آینه نخواهد داد.

“برخلاف ایالات متحده ، ایران در انتخابات کشور دیگر دخالت نمی کند. جهان شاهد تلاش های عمومی ناامیدانه خود ایالات متحده برای زیر سوال بردن نتیجه انتخابات در بالاترین سطح بوده است. “ علیرضا میریوسفی گفت. وی ادعاها را اینگونه توصیف کرد “چرند” و گفت تهران علاقه ای به تلاش برای تأثیرگذاری بر نتیجه مسابقه بین دونالد ترامپ رئیس جمهور و جو بایدن نامزد حزب دموکرات ندارد. “ایالات متحده باید به اتهامات بدخیم و خطرناک خود علیه ایران پایان دهد” سخنگو اضافه کرد.

به دنبال رد ادعاهای روسی ، انتخابات 2020 با ادعاهای دخالت خارجی همراه بود “تبانی” با تبلیغات انتخاباتی ترامپ در سال 2016. آژانس های اطلاعاتی ایالات متحده تهران ، مسکو و پکن را متهم کرده اند که تلاش می کنند نامزدهای مورد نظر خود را ترجیح دهند. راتکلیف روز چهارشنبه گفت که روسیه هیچ اقدام مشخصی برای دخالت در انتخابات انجام نداده است ، اما در عوض فقط دسترسی به برخی از اطلاعات رای دهندگان را تضمین کرده است “درست همانطور که در سال 2016 داشتند.”

واشنگتن در ارائه مدرک مشخصي از اين ادعاهاي دخالت کند عمل کرده است و تلاش کرده تا داستان خود را روشن نگه دارد. به عنوان مثال ، در حالی که راتکلیف ادعا می کند که تهران در ماه نوامبر سعی در آسیب رساندن به فرصت های ترامپ داشت ، کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان تحت کنترل دموکرات ها با توئیت از جمهوری اسلامی برای مداخله در انتخابات گفت: “کمک” رئیس جمهور جمهوری خواه – ادعایی جسورانه با توجه به خصومت آشکار بین ترامپ و ایران.

اخبار مرتبط  آنکارا حکم خاشقگی را منفجر کرد و از ریاض خواستار پاسخ بیشتری شد - اخبار جهانی RT

کمپین ایمیل جعلی ادعا شده اولین باری نیست که اطلاعات ایالات متحده تلاش های “دخالت در انتخابات” ایران را مورد ادعا قرار می دهد. در ماه اوت ، ویلیام اویانا ، رئیس مرکز ضد اطلاعات و امنیت ملی هشدار داد که تهران “به دنبال تضعیف نهادهای دموکراتیک ایالات متحده است” استفاده كردن “نفوذ آنلاین” و “اطلاعات نادرست در رسانه های اجتماعی.” وی با مدرکی از اتهامات آتش زا حمایت نکرد.

اویانا همچنین ادعاهای بی اساس مداخله روسیه را دوباره متهم کرد و کرملین را به کار در این زمینه متهم کرد “بایدن معاون سابق رئیس جمهور” پیش از انتخابات نوامبر. پس از یک تحقیق دو ساله ، رابرت مولر ، مشاور ویژه ، موفق به کشف این پرونده نشد “تبانی” بین مسکو و مبارزات انتخاباتی ترامپ در طول مسابقه 2016.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *