ایران اقدام “شرم آور” بحرین برای عادی سازی روابط با اسرائیل را انتقاد کرد و آن را خیانت به فلسطینیان خواند – RT World News

وزارت امور خارجه ایران هشدار داد ، اسرائیل تهدیدی برای جهان اسلام است و با عادی سازی روابط با آن ، بحرین شریک جنایات انجام شده توسط دولت یهود می شود.

روز جمعه ، بحرین اعلام کرد که قصد دارد به امارات متحده عربی بپیوندد تا روابط خود را با حق انحصاری ایران ، اسرائیل ، اصلاح کند. امارات متحده عربی با لغو قانونی در سال 1972 که هرگونه معامله با اسرائیل را ممنوع کرد ، با عادی سازی در ماه اوت موافقت کرد. انتظار می رود سه کشور هفته آینده اعلامیه صلح را در کاخ سفید امضا کنند ، زیرا روابط میانجیگری آنها با میانجیگری ایالات متحده صورت گرفت.

وزارت امور خارجه ایران گفت تصمیمی که توسط کشور جزیره خلیج فارس کوچک و در عین حال با نفوذ گرفته شده ، اتخاذ شده است “شرم آور.

“حاکمان بحرین از این پس در جنایات رژیم صهیونیستی ، که تهدیدی برای امنیت منطقه و جهان اسلام است ، شریک خواهند بود.” وزارتخانه ، به نقل از ایستگاه تلویزیونی دولتی ایران ، اعلام کرد.

مشاور امور بین الملل رئیس پارلمان ایران ، حسین امیر عبدالهیان ، در توییتر خود نوشت متهم کردن بحرین ا “خیانت بزرگ” فلسطین و همه اهداف مسلمانان.

“رهبران بی خرد در [the] امارات ، بحرین نباید راه را برای طرح های صهیونیستی هموار کند. “ او نوشت. آنها باید از تاریخ درس بگیرند. فردا هست [too] دیر نجات امریکا دارد [been] سالها فرسوده. “
همچنین در rt.com
ترامپ اعلام کرد که بحرین برای عادی سازی روابط با اسرائیل از امارات متحده عربی پیروی می کنداخبار مرتبط  وزیر بهداشت آلمان نسبت به عدم جدی گرفتن Covid-19 به دلیل برخاستن در موارد ، هشدار داد - RT World News

این اقدام انجام شده توسط امارات و بحرین با موضع مشترک دیرینه جهان عرب مبنی بر اینکه هرگونه عادی سازی با اسرائیل تنها در صورت خروج اسرائیل از سرزمین های اشغالی و پذیرش دولت فلسطین مغایرت دارد.

رهبران فلسطین از بحرین خواستند که به سرعت تصمیم خود را پس بگیرد و گفت که این امر باعث می شود “آسیب بزرگ” حقوق ملت فلسطین.

در مقابل ، اسرائیل از توافق با بحرین استقبال کرد ، نخست وزیر بنیامین نتانیاهو آن را اعلام کرد “دوره جدید صلح” که بشارت داده است “سرمایه گذاری های بزرگ” از پادشاهی نفت خیز وارد اقتصاد اسرائیل شود.

بحرین متحد نزدیک ایالات متحده و امارات است. این میزبان مقرهای منطقه ای نیروی دریایی ایالات متحده است و امارات متحده عربی در خنثی کردن اعتراضات در سال 2011 کمک کرد و در میان کشورهای حاشیه خلیج فارس بود که دو سال پیش به پادشاهی بحرانی 10 میلیارد دلار کمک اقتصادی ارائه کرد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *