ایران با وجود فشار ایالات متحده ، برنامه های موشکی و هسته ای بالستیک را متوقف نخواهد کرد – رهبر عالی – RT World News

علی خامنه ای ، رهبر جمهوری اسلامی ایران گفت کشورش به خواسته های ایالات متحده مبنی بر متوقف ساختن موشک های بالستیک و صنعت هسته ای نخواهد بود ، گفت: تهران قادر است در برابر “زورگویی” واشنگتن بایستد.

خامنه ای روز جمعه در یک سخنرانی تلویزیونی به مناسبت روز مقدس اسلامی عید العالم گفت: تحریم هایی که آمریکا علیه ایران وضع کرده است به معنای از بین بردن اقتصاد این کشور و کاهش تأثیر منطقه ای تهران است ، اما آنها فقط ایران را محکم تر می کنند. آقا

“تحریم ها جنایتی علیه ملت ایران است” او گفت. “به نظر می رسد آنها می توانند استقرار را هدف قرار دهند ، اما در واقع آنها به کل ملت آسیب می رسانند.”

خامنه ای گفت ، علیرغم تمام تلاش ایالات متحده ، ایران متوقف نخواهد شد تولید موشک های بالستیک برای دفاع خود یا توسعه صنعت هسته ای خود را متوقف کند. وی همچنین قول داد كه ایران ادامه خواهد یافت “نیروهای مقاومت” در منطقه “تا آنجا که می تواند”.

“تکیه بر قابلیت های ملی و کاهش وابستگی ما به صادرات نفت به ما کمک می کند تا در برابر فشار آمریکا مقاومت کنیم”. او به بینندگان اطمینان داد.
همچنین در rt.com
بانک های چینی خواستار تغییر مکان SWIFT به شبکه مالی داخلی در میان دامن زدن به تحریم های ایالات متحده بر سر هنگ کنگ بودنداخبار مرتبط  خورشید گرفتگی "حلقه آتش" به دلیل تابش آسمان ما در این هفته - RT World News

ایالات متحده دنبال می کند “حداکثر فشار” مبارزات انتخاباتی علیه ایران ، و گفت كه لازم است وادار به رفتار كرد “مثل یک کشور عادی.” این سیاست توسط دولت دونالد ترامپ در یک نوبت از آنچه سلف وی ، باراک اوباما انجام داده بود ، اتخاذ شد.

این تغییر مستلزم واشنگتن است تا در ازای پذیرفتن محدودیت در برنامه هسته ای خود ، از توافقنامه سال 2015 که به امضای ایران ، پنج کشور برتر اتحادیه اروپا و اتحادیه اروپا منعقد شده بود ، و وعده داد که ایران از مجازات ها و همچنین فرصت های تجاری رهایی خواهد یافت. دولت اوباما از این امر به عنوان راهی برای جلوگیری از پیشرفت ایران در تولید سلاح های هسته ای استفاده کرد ، جاه طلبی که تهران از داشتن آن تاکنون انکار می کند.

در این سخنرانی ، خامنه ای امضا کنندگان اروپایی توافق هسته ای را به خاطر دادن تهران مقصر دانست “وعده های توخالی” برای نجات آن در حالی که نتوانسته است اقدامات لازم را برای محافظت از اقتصاد ایران در برابر تحریم های ایالات متحده انجام دهد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *