ایران به دلیل تحریم های آمریکا از 5 میلیون دوز واکسن آنفلوانزا در سال جاری محروم شده است – معاون وزیر بهداشت – اخبار جهانی RT

معاون وزیر بهداشت ایران در مورد تأثیرات بهداشت عمومی ناشی از تحریم های ایالات متحده هشدار داده است ، زیرا دولت سعی می کند برای واکسیناسیون افراد آسیب پذیر قبل از ماه های زمستان از آنفلوانزای حیاتی استفاده کند.

ایرج حریرچی روز دوشنبه گفت که تحریم های ایالات متحده ایران مانع از تهیه تجهیزات واکسن آنفلوانزای حیاتی در سال جاری شده است و این آسیب پذیرترین شهروندان این کشور است.

حریرچی گفت “پنج میلیون دوز واکسن آنفولانزای خریداری شده به دلیل تحریم های علیه ایران در یک فرودگاه مسدود شده است و نمی توان آنها را پاک و به کشور صادر کرد.”

در نتیجه ، ایران هنوز واکسن آنفلوانزا را در داروخانه ها توزیع نکرده و مطمئن نیست که این دارو در حال پیشرفت است یا خیر. حریرچی با پیشنهاد اینكه محدودیت های Covid-19 باید خطر ابتلا به آنفولانزا را تا حد زیادی كاهش دهد ، سعی در كاهش هرگونه ترس داشت.
همچنین در rt.com
سیاست ایران در قبال ایالات متحده تحت تأثیر پیروز شدن در انتخابات قرار نخواهد گرفت – خامنه ایدر ماه اکتبر ، علیرضا وهاب زاده ، مشاور وزیر بهداشت ایران ، گفت که تهران تلاش کرده است تا با شرکت های دارویی در سه کشور معامله کند تا واکسن آنفلوانزا تهیه کند.

اخبار مرتبط  معترضان بانکوک خواستار آن هستند که پادشاه کنترل ثروت سلطنتی را واگذار کند در حالی که تایلند قانون منع انتقاد از سلطنت را احیا می کند - VIDEO - RT

با این حال ، پس از اطلاع از مقصد این واکسن ها برای ایران ، هر سه شرکت این معامله را فسخ و پرداخت را پس دادند.

“بنابراین ، ما مجبور شدیم به کشور چهارم برویم ، و این باعث تأخیر شده و تلاش ما را برای تأمین تأمین دوزهای مورد نیاز تضعیف می کند.” وهاب زاده گفت.

تلاش ایران برای دستیابی به این تجهیزات مهم پزشکی شاهد دیگری بر تأثیر تحریم های آمریکا بر مردم ایران است.

این رویدادها همچنین س questionsالاتی در مورد توانایی ایران در دسترسی به واکسن های Covid-19 ایجاد شده در سراسر جهان ایجاد می کند. با این حال ، تهران در اواخر ماه اکتبر اعلام کرد که آزمایشات انسانی برای واکسن ویروس را انجام می دهد و قبلاً به برنامه COVAX سازمان بهداشت جهانی پیوسته است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *