ایران در جنگنده های F-15s آمریکا سایه بان هواپیماهای تجاری خود بر فراز سوریه را خشم می گیرد – RT World News

تهران نسبت به تردید نزدیك اخیر بین جت تجاری ایران و جنگجویان آمریكا به شدت واکنش نشان داده و آن را عملی “تروریسم هوایی” خوانده و قول داده است كه قاطعانه به چنین “شرارتها” پاسخ دهد.

در تاریخ 25 ژوئیه ، همزمان با پرواز هواپیمایی هواپیمایی ماهان A310 از تهران به بیروت ، ایران گفت: یک جفت جنگنده F-15 آمریکایی به هواپیما در حریم هوایی سوریه نزدیک شدند.

در نهایت ایرباس با امنیت در بیروت به پایین لمس کرد ، اما خلبان آن هنگام تغییر سرعت به سرعت ارتفاعات را برای جلوگیری از برخورد میدارد ، چند مسافر کمی زخمی شدند. پنتاگون بعداً اعلام كرد كه تنها یك جت برای انجام “بازرسی بصری“”

رئیس جمهور حسن روحانی از سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری ، شورای امنیت ، سازمان ملل و همه کشورها خواست تا به اقدامات ایالات متحده پاسخ دهند “تروریسم هوایی

این حادثه “بدبینی دولت آمریکا، “روحانی گفت چهارشنبه ، با قول”پاسخ قاطع به آنها بدهید“”
همچنین در rt.com
“شما تقریباً در حال مرگ هستید اما نمی توانید کاری در این باره انجام دهید”: مسافران هواپیمای ایرانی به طور آشکار از برخورد با هواپیماهای جنگنده آمریکایی خبر می دهندروحانی خاطرنشان کرد: این اولین باری نبود که آمریکا یک هواپیمای ایرانی را هدف قرار داد. در ژوئیه 1988 ، یک مسیر هواپیمایی ایران ایر از تهران به دبی توسط یک موشک کشتی به هوا نیروی دریایی ایالات متحده تعطیل شد و باعث کشته شدن 290 نفر در هواپیما شد. رئیس جمهور ایالات متحده رونالد ریگان اظهار داشت “پشیمانی عمیق“در زمان اشتباه غم انگیز.

اخبار مرتبط  برو نبرد Covid-19 در خانه! نیروی دریایی چین "کشتی جنگی آمریکا را از آبهای سرزمینی بیرون می کند" - RT World News

تهران برخوردها با سوریه را بخشی از گسترده تر می داند “توطئهروحانی با اشاره به تلاش های ایالات متحده برای لغو قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل اشاره كرد. این قطعنامه ، تصویب شده در سال 2015 ، یخ زدن برنامه هسته ای ایران را در ازای رفع تحریم های بین المللی از تهران تأیید می كند.

در سال 2018 ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از این توافق خارج شد و تحریم های ایالات متحده علیه ایران را دوباره تحمیل کرد و باعث انتقاد گسترده بین المللی شد.

به گفته روحانی ، ایالات متحده چنین رفتار می کند زیرا اینگونه بوده است “چندین بار توسط ایران شکست خورد.وی افزود: “وی افزود كه دشمنان ایران مشغول تلاش برای از بین بردن اقتصاد كشور هستند اما آنها در این امر ناكام هستند.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *