ایران در مورد Covid سخت تر می شود زیرا نرخ مرگ و میر این کشور در 2 هفته دو برابر می شود – RT World News

تهران پس از آنکه کشور در هر 24 دقیقه گذشته هر پنج دقیقه یکبار ویروس را ثبت کرد ، با هشدار نسبت به اتمام تخت های بیمارستانی ، محدودیت های ویروس در ایران را افزایش داد.

مقامات بهداشتی ایران روز دوشنبه از مردم خواستند تا محدودیت های ویروس کرونا را رعایت کنند پس از آنکه کشور طی 24 ساعت گذشته 337 مورد مرگ و 5960 مورد جدید گزارش کرد که هر پنج دقیقه به طور متوسط ​​منجر به یک مرگ ناشی از ویروس می شود.

علیرضا زالی ، که ستاد مبارزه با ویروس کرونا را در تهران اداره می کند ، این پیام را دوباره تأیید کرد و خواستار شد “همه باید به پروتکل ها احترام بگذارند” بیان کرد که “پزشکان و پرستاران ما خسته شده اند.” آیت الله علی خامنه ای ، رهبر ایران ، هنگام ملاقات با اعضای گروه ویژه ملی ویروس کرونا ، خواستار این کار شد “اقدامات حکمرانی قاطع” و مجازات های دقیق تر برای قانون شکن ، گفت: “از آنجا که جنبه های امنیتی و اقتصادی نیز از این بیماری ناشی می شود ، سلامت مردم باید در تصمیم گیری اولویت باشد.”

ایرج حریرچی ، معاون وزیر بهداشت ، هفته گذشته هشدار داد که اگر ایرانی ها از پروتکل هایی که مقامات رسمی وضع کرده اند پیروی نکنند ، طی هفته های آینده می تواند 600 مرگ در روز ایجاد کند.
همچنین در rt.com
ایران سه روز دیپلمات آمریکایی را به دلیل “اقدامات تروریستی” در لیست سیاه قرار داده است ، یک روز پس از آنکه واشنگتن تهران را تحریم کرداز 3 اکتبر ، با افزایش تعداد پرونده ها و مرگ و میر ، تهران مساجد ، مدارس ، مغازه ها ، رستوران ها و م institutionsسسات عمومی را تعطیل کرد. در واکنش به اوضاع فزاینده ، تلویزیون دولتی اعلام کرده است که تعطیلات تا 20 نوامبر با سایر موارد تمدید می شود “اقدامات و محدودیت های شدید” قرار است در 43 شهرستان در سراسر ایران اعمال شود که در آن نرخ عفونت نگران کننده است.

اخبار مرتبط  ایالات متحده و اسرائیل می گویند که آنها با موفقیت آزمایش رهگیری موشکی ANTI-BALLISTIC - RT World News

در اوایل این ماه ، آیت الله خامنه ای با تعهد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (سپاه) به همه بیمارستانهای نظامی دستور داد افرادی را که به ویروس کرونا مبتلا هستند ، بپذیرند. “کل ظرفیت پزشکی و پشتیبانی سپاه.”

همزمان با تلاش برای کنترل همه گیر ، ایران به تحریم های ایالات متحده حمله کرده است که توانایی آن در مقابله با ویروس را مختل می کند. در مقابل ، آمریکا ایران را متهم کرد “حکمرانی ناکارآمد و کشنده” و پس از خروج دولت ترامپ از توافق ایران در سال 2015 ، از لغو اقداماتی که پس از سال 2018 مجدداً آغاز شد ، خودداری کرد.

ایران با بیش از 574 هزار و 856 مورد و 32 هزار و 953 مورد مرگ از ابتدای ابتلا به بیماری همه گیر جهانی ، بیش از سایر کشورها در معرض ویروس قرار گرفته است. 21 استان از 31 استان کشور در حال حاضر به دلیل شماره پرونده در هشدار قرمز ویروس کرونا قرار دارند.

گزارشی از مرکز تحقیقات پارلمان اسلامی (IPRC) در ماه آوریل هشدار می داد که آمار واقعی ویروس کرونا می تواند تقریباً دو برابر آنچه توسط وزارت بهداشت اعلام شده است باشد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *