ایران رویکرد خود با امارات را در قبال معامله با “رژیم قتل کودک اسرائیل” – فرمانده ارشد – RT World News تغییر خواهد داد

یکی از فرماندهان ارشد ایرانی هشدار داده است که توافق صلح تازه با اسرائیل باعث تغییر نگرش تهران در برابر امارات می شود و می گوید که ابوظبی اکنون مظنون اصلی هرگونه مشکل در خلیج فارس است.

“متأسفانه امارات متحده عربی به توافق رسیده است تا روابط خود را با رژیم كشته شده كودك اسرائیلی عادی سازد.” رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران ، سرلشکر محمد باقری ، روز یکشنبه گفت.

رویکرد تهران به امارات متحد عربی تغییر خواهد کرد … اگر اتفاقی در منطقه خلیج فارس رخ دهد و اگر امنیت ملی ما آسیب دیده ، هرچند اندک باشد ، ما امارات را مسئول آن می دانیم و تحمل نمی کنیم.

قرارداد صلح تحت حمایت ایالات متحده ، که روابط دیپلماتیک بین اسرائیل و امارات را بازیابی می کند ، در اوایل هفته جاری به امضا رسید. از جمله موارد دیگر ، اسرائیل موافقت كرد “تعلیق” برنامه های آن برای الحاق بخش هایی از کرانه باختری است. با این حال ، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل گفت که این الحاق همچنان است “روی میز.”
همچنین در rt.com
نتانیاهو می گوید: “بدون تغییر” برنامه های الحاق کرانه باختری پس از توافق اسرائیل و اماراتاین توافق خشم بسیاری را در ایران و همچنین بسیاری از ملل مسلمان برانگیخته است. رئیس جمهور ایران ، حسن روحانی گفت که این مورد است “اشتباه بزرگ” از طرف امارات.

سخنان روحانی در مورد این معامله ظاهراً برخی از پرها را در ابوظبی شلیک کرده است ، زیرا روز یکشنبه کافه های اتهام ایران توسط وزارت امور خارجه این کشور احضار شده و “یادداشت به شدت متن” ، خبرگزاری دولتی WAM گزارش داد. این وزارتخانه سخنان روحانی را اینگونه توصیف کرد “غیرقابل قبول” و به ثبات کل منطقه آسیب می رساند.

اخبار مرتبط  سقوط ساختمان در هند منجر به کشته شدن حداقل 10 نفر می شود ، بیشتر افراد ترسیده اند که در جریان عملیات نجات گرفتار شده اند - RT World News

گذشته از محکومیت مقامات دولت ایران و برنج ارشد نظامی ، این توافق همچنین اعتراضات گسترده ای را در خارج از سفارت امارات در تهران انجام داد. روز شنبه ، تعداد زیادی از دانشجویان دانشگاه برای اعتراض به توافق ، در خارج از مرکز دیپلماتیک جمع شدند و آن را به عنوان خیانت به فلسطینی ها و کل آرمان مسلمانان محکوم کردند.

قرار گرفتن خود به عنوان هدف اصلی خشم ایران از هرگونه حادثه در خلیج فارس ممکن است عواقب گسترده ای برای امارات متحده عربی داشته باشد ، به خصوص که آب های مشکل دار منبع مداوم تنش های بین المللی هستند.

این منطقه از تابستان گذشته و در پی وقوع حوادث مختلف دریایی از جمله حملات اسرارآمیز به تانکرهای نفتی ، شاهد افزایش حضور نظامیان خارجی است.
همچنین در rt.com
فلسطینی ها فقط در توافقنامه های امارات و اسرائیل پیاده می شوند ، خصومت مشترک علیه ایران اقدام واقعی استایالات متحده و متحدانش سریعاً تهران را مقصر این مشکلات دانستند ، و نیروهای دیگری را برای اجرای این منطقه اعزام کردند “بی خطر” جهت یابی. با این وجود هیچ مدرک محکمی برای تأیید چنین ادعاهایی پدیدار نشده است ، و تهران قاطعانه هرگونه درگیری را انکار کرد.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *