ایران “شیوع زندانیان سیاسی” در اثر شیوع Covid-19 را آزاد کرد ، در حالی که انگلستان مبتلا به ویروس ، آسنگ را در زندان نگه می دارد – RT World News

تهران یک شهروند ایرانی را که به عنوان یک زندانی سیاسی در انگلستان دیده می شود ، در هنگام مبارزه با تاج ویروس آزاد کرده است. فعالان و رسانه های انگلیس با عجله گفتند که حرکت ایران کافی نیست – در حالی که کور بر مشکل بزرگتر در خانه بود.

آراس امیری ، ملیت ایرانی و مقیم انگلستان که با شورای انگلیس کار کرده است ، به طور موقت از زندان آزاد شد ، جایی که پس از آنکه وی به جرم جاسوسی شناخته شد ، از سال 2018 در آنجا نگهداری می شود. احتمالاً این اقدام بخشی از تلاشهای تهران برای جلوگیری از گسترش رمان ویروس جدید در زندانها است.

Daren Nair ، مدیر هیئت مدیره عفو بین الملل در انگلیس ، از این مناسبت برای یادآوری پیروان توئیتر خود مبنی بر امیری استفاده کرد “به ناحق زندانی” و خواستار آن هستند که مقامات ایرانی نه تنها او را آزاد کنند بلکه “اجازه دهید او به خانه لندن بیاید تا در کنار نامزدش باشد.” این خبر پس از آن مشتاقانه توسط رسانه های مختلف غربی از جمله رادیو اروپای آزاد جمع آوری شد.

امیری در سال 2018 و در حالی که در یک سفر خانوادگی به ایران بود ، دستگیر شد. بنا بر گزارش ها ، فعالیت وی با شورای انگلیس شامل برگزاری جشنواره های فیلم و سایر مبادلات فرهنگی بین دو کشور بود. این سازمان ، خود را انگلیس توصیف می کند “سازمان بین المللی برای روابط فرهنگی و فرصت های آموزشی” ، از سال 2009 در ایران به دلیل آغاز به کار سرویس فارسی بی بی سی و سفارت انگلیس ممنوع شده است “نقش مهم” در اعتراضاتی که در اوایل سال کشور را لرزاند.

به نظر می رسد ایران – که مقامات و فعالان مختلف انگلیس دوست دارند از نقض ادعای حقوق بشر سرزنش کنند – در مواجهه با بیماری همه گیر که بیش از 64000 نفر در سراسر کشور آلوده شده اند ، نگران سرنوشت زندانیان خود هستند.

اخبار مرتبط  رئیس جمهور وقت بولیوی ، جینین آنز ، تأیید كرد كه وی آزمایش مثبتی را به عمل آورد - RT World News

پیش از این نیز تهران به طور موقت شخص دیگری را نیز آزاد کرد که مدت ها در انگلستان به عنوان قربانی آزار سیاسی ناعادلانه دیده می شد. نازنین زاغری-راتکلیف ، روزنامه نگار و امدادگر انگلیسی و ایرانی ، به اتهام نقشه کشی برای سرنگونی دولت ایران در سال 2016 به پنج سال زندان محکوم شد.
همچنین در rt.com
“حبس باید آخرین راه حل باشد … در بحران” – رئیس حقوق بشر سازمان ملل در مورد سرنوشت زندانیان در اثر شیوع کووید -19در اواسط ماه مارس ، او در بین 85000 زندانی دیگر بود که از زندان اوین تهران به عنوان بخشی از پاسخ دولت به گسترش Covid-19 آزاد شد. در 29 مارس ، مرخصی موقت او تا دو هفته دیگر تمدید شد.

چنین اقداماتی دقیقاً همان چیزی بود که میشل باچل ، رئیس حقوق بشر سازمان ملل در سخنرانی با دولت های سراسر جهان در میان همه گیری ها خواست.

با این حال ، جولیان آسانژ ، که عفو بین الملل نیز نامیده است “یک زندانی وجدان ،” تاکنون همان رفتار مقامات انگلیس را رد کرده است. سیستم دادگستری انگلیس از آزادی وی از زندان حداكثر امنیت HMP بلمارك با وثیقه امتناع ورزیده است ، حتی اگر این تسهیلات نه تنها چندین مورد تائید شده توسط كروناویروس را گزارش كرده باشد ، بلكه اولین مرگ در دیواره های آن از بیماری مخوف است.

فعالان ، پزشکان و حتی گزارشگر سازمان ملل متحد در مورد شکنجه بارها و بارها خواستار آزادی وی از بنیانگذار ویکی لیکس شده اند. با این حال ، ظاهراً خواستهای آنها زمینه آزادی لندن را برای آزادی آسانژ فراهم نمی کند ، که به دلیل جرم و جنایات جدی مقصر شناخته نشده است و در انتظار تصمیم دادگاه درباره استرداد وی به ایالات متحده است.
همچنین در rt.com
زندگی آسانژ در GRAVE DANGER با تأیید اولین مرگ Covid-19 در زندان بلمارش – سردبیر ویکیلیکساگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *