ایران قول می دهد اگر ایالات متحده مجازات های توافق هسته ای را که به تنهایی تصویب می شود ، تحریک کند ، پاسخ خیرخواهانه ای خواهد داد – RT World News

اگر دولت ترامپ به دنبال تحریم های “عکس العمل” پیش بینی شده توسط توافق هسته ای 2015 باشد ، تهران قول بازگشت فوری به ایالات متحده را داده است ، با بیان اینکه از زمان خروج از توافق در سال 2018 “غیرقانونی” خواهند بود.

تهدید ایالات متحده از تحریک مکانیسم تعبیه شده در توافق هسته ای 2015 ، که به یک طرف توافق نامه اجازه می دهد تا مجدداً تحریم کلیه تحریم های سازمان ملل علیه ایران را آغاز کند ، پس از آن صورت گرفت که دولت ترامپ ضربه بزرگی را در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد وارد کرد. روز جمعه ، زیرا هیچ یک از متحدانش از قطعنامه تحت حمایت واشنگتن حمایت نکردند تا تحریم تسلیحات 13 ساله در تهران را تمدید کند.

چین و روسیه که صریحاً مخالف این تمدید بودند ، مخالفت کردند ، در حالی که متحدین اروپایی ایالات متحده ، فرانسه و انگلیس ، از رای گیری خودداری کردند. فقط یک عضو از اعضای 15 کشور ، جمهوری دومنیکن ، پیش نویس حمایت ایالات متحده را پشتیبانی کرد ، در حالی که بقیه نیز ممتنع بودند.
همچنین در rt.com
پوتین اجلاس آنلاین کشورهای عضو توافق هسته ای ایران را برای جلوگیری از درگیری بر تحریم تسلیحات سازمان ملل پیشنهاد می کندوزیر امور خارجه آمریكا ، مایك پومپئو ، با امتناع از امتناع همه به جز یك عضو عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد برای پیوستن به بازوی ایران ، اظهار كرد: “غیر قابل محاسبه” ، در حالی که سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد ، كلی كرافت ، قول داد كه به طرز گسترده ای به تحریم این تحریم بپردازد.

“در روزهای آینده ، ایالات متحده این قول را خواهد گرفت که متوقف شود و هیچ کاری برای گسترش تحریم تسلیحاتی متوقف نشود.” او گفت ، ایالات متحده “حق دارد” تحمیل به اصطلاح “مکانیسم عکاسی” طبق قرارداد سال 2015 و اگر یک طرف از توافق نامه ایران را نقض توافق نامه تصویب کند می تواند تصویب شود.

اخبار مرتبط  پس از درخواست شرکت صبر در میان "حادثه امنیتی" ، یادداشتهای سارکاست در توییتر باران می بارد - RT World News

یک روز قبل از رای گیری ، بنا بر گزارش ها ، ایالات متحده با ارسال یادداشتی به اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد ، تلاش کرد تا آنها را ترغیب کند که علیرغم خروج آمریکا از توافق نامه به طور یک جانبه در سال 2018 ، هنوز هم یک شرکت کننده در توافقنامه هسته ای برجسته است ، که رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ بارها و بارها آن را برچسب گذاری کرده است. “بدترین معامله تاکنون”
همچنین در rt.com
وزارت امور خارجه آمریکا “بزرگترین ضبط سوخت ایران از سوی ایالات متحده” را در 4 کشتی مستقر در ونزوئلا تأیید كردایران با بیان اینکه نتیجه این رأی گیری واشنگتن را آشکار کرده است ، اظهار داشت که چنین تحریم هایی غیرقانونی است “انزوا”

وی گفت: “ایالات متحده باید از این معامله بیاموزد. تلاش این کشور برای “تحریم سریع” تحریم ها غیرقانونی است و توسط آن رد شد [the international] جامعه ، همانطور که امروز مشهود بود ، “ نماینده ایران ، مجید تخت روانچی ، توییت کرد.

این دیپلمات خاطرنشان کرد: این مسئولیت تهران است که در صورت تلافی قصاص در صورت چه زمانی و اگر آمریکا تصمیم دارد تهدیدات خود را دنبال کند ، گفت که “اعمال هرگونه تحریم یا محدودیت … توسط ایران به شدت رعایت می شود و گزینه های ما محدود نمی شوند.”

ایالات متحده و هر سازمانی که می تواند به آن کمک کند یا در رفتار غیرقانونی خود به توافق برسند ، مسئولیت کامل را بر عهده خواهد گرفت.

با افزایش تنش ها بین تهران و واشنگتن ، مسکو پیشنهاد کرده است تا یک نشست آنلاین با حضور ایران ، آلمان و پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل برگزار شود تا راهی برای جلوگیری از رویارویی با تحریم که قرار است در ماه اکتبر منقضی شود ، ترسیم کند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *