ایران قول پاسخ “مناسب و تعیین کننده” را می دهد زیرا ایالات متحده خواستار تحریم تسلیحاتی طولانی تر شده است – RT World News

سخنگوی وزارت امور خارجه تهران واشنگتن را به “غیرقانونی” اقدام در تلاش برای تأثیرگذاری بر شورای امنیت سازمان ملل متهم کرد و افزود: ایران “به دنبال خروج از توافق هسته ای 2015” نیست که آمریکا در سال 2018 از آن خارج شد.

عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه گفت پاسخ ایران خواهد بود “متناسب” بعد از اینکه ایالات متحده هفته گذشته اعلام کرد این بود “امیدوار” شورای امنیت سازمان ملل متحد قبل از انقضا در ماه اکتبر ، تحریم تسلیحاتی علیه ایران را تمدید می کند.

دولت ترامپ پس از انصراف از این توافقنامه ، خط سختی را علیه جمهوری اسلامی در پیش گرفته است و این در حالی است که در ازای متوقف کردن تهران در برنامه هسته ای خود در سال 2018 ، تحریم های اقتصادی را آرام کرد.

“ایالات متحده دیگر عضو توافق هسته ای نیست” موسوی گفت. “واکنش ایران به اقدامات غیرقانونی آمریکا محکم است.”
همچنین در rt.com
در صورت تمدید تحریم تسلیحاتی معمولی – رئیس شورای امنیت ایران ، توافق هسته ای “برای همیشه” خواهد مردواشنگتن تهدید کرده است که می تواند همه تحریم های سازمان ملل علیه ایران را به عنوان اهرمی برای بازگشت از شورای امنیت 15 عضوی در مورد تمدید تسلیحات سازمان ملل در تهران ، بازگرداند.

اخبار مرتبط  چه مرد خوبی! شهردار ایتالیا پیشنهاد می کند مجازات برای استفاده از ماسک صورت در صورت "غیرضروری" - RT World News

تحریم ممنوعیت فروش اسلحه معمولی به جمهوری اسلامی را ممنوع کرده و هم اکنون قرار است در ماه اکتبر به عنوان بخشی از توافقنامه برنامه هسته ای ایران با توافق دولت اوباما به تدریج برداشته شود. در توافق هسته ای ، ایران در ازای رفع تحریم های ایالات متحده و شش نهاد دیگر از جمله انگلیس ، روسیه و اتحادیه اروپا موافقت کرد که توانایی های غنی سازی اورانیوم را متوقف کند.

رئیس جمهور دونالد ترامپ به طور یک جانبه از توافق نامه در سال 2018 عقب نشینی کرد و ادعا کرد که این امر برای آمریکا بد است ، پس از حمله هوایی آمریکا که در ژانویه ژنرال سپاه پاسداران قاسم سلیمانی را کشته ، تحریم های بیشتری را اعمال کرد.

این امر باعث شد تا ایران مجدداً ذخیره‌سازی اورانیوم را آغاز کند ، و طبق گزارشات ، این تعداد 1.021 کیلوگرم تا ماه مارس جمع شده است ، یعنی بالاتر از 203 کیلوگرم آن طبق شرایط توافق محدود شده است ، گرچه تهران معتقد است که این برای استفاده در اسلحه نیست.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *