ایران می تواند 8-9 کیلوگرم اورانیوم غنی شده 20٪ در ماه تولید کند ، برنامه ای برای سانتریفیوژهای بیشتر برای رسیدن به هدف 120 کیلوگرمی دارد – رئیس هسته ای – اخبار جهانی RT

بر اساس داده های رئیس هسته ای این کشور ، قصد برای تولید 120 کیلوگرم اورانیوم غنی شده تا سطح 20 درصد در سال نیاز به افزایش ظرفیت آن دارد.

علی اکبر صالحی ، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران (AEOI) ، روز سه شنبه اطلاعاتی در مورد وضعیت صنعت هسته ای ایران ارائه داده است. از جمله ، وی گزارش داد كه سازمان وی موفق شد غنی سازی اورانیوم را تا سطح 20 درصد ظرف 24 ساعت پس از اطلاع از ناظر هسته ای سازمان ملل در مورد این اقدام ، آغاز كند.

“ما می توانیم در هر ساعت حدود 17 تا 20 گرم غنی سازی تولید کنیم” صالحی گفت: این به معنی 8 تا 9 کیلوگرم محصول در ماه است.

پیش بینی می شود AEOI سالانه به تولید 120 کیلوگرم اورانیوم خالص 20 درصد برسد تا معیار تعیین شده در قانون مصوب پارلمان ایران در دسامبر سال گذشته را برآورده کند. صالحی گفت ، اگر در سطح فعلی حفظ شود ، هدف ظاهراً برآورده نخواهد شد ، بنابراین AEOI در حال تولید سانتریفیوژهای اضافی برای افزایش ظرفیت است.
همچنین در rt.com
ایران می گوید غنی سازی اورانیوم را تا 20 درصد شروع کرد و از توافق هسته ای نقض شده توسط ایالات متحده فاصله گرفت“ما ظرف یک سال هزار سانتریفیوژ IR6 اضافی تولید خواهیم کرد” او تعهد کرد “اکنون ما مواد اولیه را آماده می کنیم. رئيس جمهور [Hassan Rouhani] به دولت دستور داده است كه نيازهاي مالي اين توسعه را بسيار زياد برآورده سازد. “

ایران روز دوشنبه غنی سازی اورانیوم را تا سطح 20 درصد آغاز کرد. این فرآیند در تاسیسات زیرزمینی در Fordo اتفاق می افتد و محصول نهایی قرار است برای استفاده های بعدی در راکتورهای هسته ای انبار شود.

اخبار مرتبط  گورهای انبوه راسو ممکن است باعث آلودگی آبهای زیرزمینی در دانمارک شود ، زیرا دولت اعتراف می کند که از دست دادن 1.5 میلیون حیوان - RT News News

این غنی سازی مغایر با مفاد توافق بین المللی سال 2015 است که صنعت هسته ای ایران را در ازای رهایی از تحریم ها و سایر مزایا محدود می کند. ایالات متحده با اعمال تحریم های یک جانبه علیه تهران به عنوان بخشی از دولت ترامپ ، مفاد توافق نامه را نقض کرد “کارزار فشار حداکثر”.
همچنین در rt.com
نخست وزیر اسرائیل نتانیاهو ادعا می کند غنی سازی اورانیوم ایران تا 20 درصد پیشنهاد توسعه هسته ای استیک سال پس از آن ، ایران شروع به لغو تعهدات خود در این توافق نامه تحت فشار قرار دادن امضا کنندگان اروپایی کرد. تهران می گوید اروپایی ها نتوانسته اند از آن در برابر اقدامات تنبیهی واشنگتن محافظت كنند و قول فرصت های شغلی جدیدی را كه ایران به آنها ارائه شده ، تحقق بخشند.

آمریكا و اسرائیل ادعا می كنند كه ایران می خواهد سلاح هسته ای بسازد و هر قدم دورتر از توافق هسته ای به این هدف نزدیك می شود. ایران این اتهامات را رد می کند و می گوید برنامه هسته ای این کشور کاملا غیرنظامی است.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *