ایران می خواهد جبران خسارت هواپیمای اوکراین شود و اگر تهران متوقف شود کیف اقدام قانونی خواهد کرد – RT World News

ایران توافق کرده است جبران خسارت ناخواسته هواپیمای مسافربری اوکراین را بپردازد ، اگرچه هنوز جزئیات مبلغ پرداختی مشخص نشده است. کیف گفت اگر احساس می کند تهران متوقف است ، ممکن است اقدام قانونی انجام دهد.

پرواز 752 هواپیمایی بین المللی اوکراین در ماه ژانویه اندکی پس از عزیمت از تهران توسط یک واحد پدافند هوایی ایران به زمین نشست. مذاکرات ماراتن در مورد این حادثه ، که این هفته در کیف برگزار شد ، توسط هر دو طرف سازنده ارزیابی شد.

تهران موافقت كرد كه غرامت تلفات جان و مال را بپردازد ، اما تعيين حدود آن به زمان خواهد رسيد “جنبه های فنی و حقوقی” ، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ، عباس موسوی گفت.
همچنین در rt.com
“ای کاش من داخل آن هواپیما بوده ام”: رئیس سپاه ایران از سقوط جت اوکراین ابراز ناراحتی کرددمیترو کولا ، وزیر امور خارجه اوکراین گفت که ایرانیان متعهد شده اند که یک “شفاف و هدفمند” بررسی سقوط هواپیما و تحقق کلیه تعهدات خود طبق توافق نامه های بین المللی در مورد ایمنی هواپیمایی.

تعیین کلیه حقایق مربوطه برای تعیین اندازه بسته غرامت ضروری است. “مبلغ را نمی توان از آبی برداشت کرد ،” وزیر گفت

کولبا گفت که او اطمینان دارد که ایران مصمم است همه چیز را درست تنظیم کند. اما ، وی افزود ، اگر كیو احساس كند كه تهران متوقف شده است ، ممكن است نگاه كند “یک سناریو جایگزین برای دیدن غرامت پرداخت شده ،” مثل رفتن به دادگاه های بین المللی

اخبار مرتبط  پارلمان اتحادیه اروپا با محکوم کردن پاسخ ترامپ به اعتراضات و اعلام "ماده زندگی سیاه" در امور آمریکا دخالت می کند - RT World News

هواپیمای بوئینگ 737-800 اوکراینی پس از اشتباه ارتش جمهوری اسلامی ایران ، آن را به دلیل موشكی كه تهران را هدف قرار داد ، سقوط كرد. تمام 167 مسافر و نه نفر از خدمه در هواپیما پس از برخورد موشک سطح به هوا به جت کشته شدند.
همچنین در rt.com
محققان ایران مقصر سوء استفاده از رادارهای نظامی و اپراتور ورودی و کارآیی خوشحال برای سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین هستنداین فاجعه هنگامی اتفاق افتاد كه ایرانیان در حال مهار انتقام احتمالی ایالات متحده برای حملات موشكهای بالستیک خود به پایگاههای نظامی آمریكا در عراق بودند. این اعتصابات با نشان دادن زور و در پاسخ به ترور ایالات متحده از ژنرال ایرانی قاسم سلیمانی روزهای قبل آغاز شده بود.

گزارش مقدماتی که توسط محققان ایرانی در اوایل این ماه منتشر شد ، مجموعه ای از خطاهای انسانی ساخته شده توسط ارتش این کشور را برای این فاجعه مقصر دانست.

دور بعدی مذاکرات ایران و اوکراین برای ماه اکتبر برنامه ریزی شده است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *