ایران می گوید درگیری خلیج فارس با تجاوز نیروی دریایی ایالات متحده به دریل های برنامه ریزی شده برانگیخته شده است – RT World News

یک مقام ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفته است که درگیری های ایالات متحده و ایران در خلیج فارس در اوایل این ماه به دلیل حضور غیرمجاز نیروی دریایی ایالات متحده در طول تمرینات نظامی برنامه ریزی شده ایران آغاز شد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه علیرضا تنگسیری به رسانه های محلی گفت كه نیروهای آمریكایی یك عضو بودند “حضور نامشروع” در مانورهای نظامی برنامه ریزی شده ، “بنابراین به آنها دستور داده شد كه بروند.”
همچنین در rt.com
“خطرناک و آزار دهنده”؟ WATCH قایقهای ایرانی کشتی های نیروی دریایی ایالات متحده “در حال گشت زنی” در خلیج فارس هستنددر پاسخ به اتهامات ایالات متحده مبنی بر ناوگان سپاه با اقدام در الف ، این رویارویی را برانگیخت “آزار دهنده” تنگسیری گفت: “خلیج فارس خانه ما است و ما به دنبال آتش سوزی در خانه خود نیستیم.”

ایالات متحده گفته است كه از حضور دریایی در منطقه برای انجام گشت زنی در مسیرهای مهم حمل و نقل برخوردار است ، و ادعا كرد كه برخورد اخیر توسط ایران برانگیخته شده است ، كه قایق های موتوری آن کشتی های نیروی دریایی آمریكا را در “خطرناک و تحریک آمیز” شیوه. این اتهام از سوی ایران رد شده است و این نشان می دهد که “آمریکایی ها به سناریوهای هالیوود علاقه مند هستند.”

اخبار مرتبط  پاسخ "شبیه زمان جنگ" در پکن هنگامی که Covid-19 بازار محلی را به کانون تبدیل می کند - RT World News

روابط ضعیف بین دو کشور به ویژه در ماه های اخیر و به دنبال ترور آمریكا ژنرال ارشد ایرانی قاسم سلیمانی در حمله هواپیماهای بدون سرنشین در آغاز ماه امسال تنش زا بوده است. این قتل باعث تلافی تلافی جویانه از تهران در قالب حملات موشکی به پایگاه های عراقی شد كه سربازان آمریكایی بودند.
همچنین در rt.com
“فقط به سناریوهای هالیوود علاقه مند هستید:” مارک های نظامی ایرانی ادعاهای “مزاحمت” در خلیج فارس را جعلی “واشنگتن” دانستندرئیس جمهور آمریكا ، دونالد ترامپ با تهدید به “شلیك و نابودی” اسلحه های ایرانی ، آتش بیشتری را به آتش اضافه كرد ، در حالی كه سپاه با تهدیدهای مشابه به عقب برگشت.

ایالات متحده همچنین تحریم هایی را بر علیه ایران وضع کرده است ، که تهران ، و همچنین سازمان ملل و سازمان های بشردوستانه می گویند سیستم بهداشت و درمان کشور و توانایی آن در مقابله با شیوع تاج ویروس را تضعیف می کند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *