ایران می گوید رهبر “گروه تروریستی” مستقر در ایالات متحده در عملیات اطلاعاتی دستگیر شد – RT World News

وزارت اطلاعات این کشور اعلام كرد كه ایران مأمور رهبری گروهی از تبعیدكنندگان ایرانی در كالیفرنیا را متهم به انجام حملات تروریستی علیه جمهوری اسلامی كرده است.

رسانه های دولتی روز شنبه گزارش دادند ، رهبر تندر (به فارسی برای “رعد و برق”) ، که به عنوان جمشید شرمد شناخته می شود ، در یک عملیات اطلاعاتی اسیر شد. این گروه مستقر در آمریکا به دنبال سرنگونی دولت ایران و بازگشت پادشاهی این کشور است که قبل از انقلاب و سقوط شاه در سال 1979 بر این کشور حاکم بود.

در حالی که دستگیر شد دستگیر شد “رهبری عملیات مسلحانه و خرابکارانه در داخل ایران” ، خبرگزاری فرانسه با استناد به بیانیه دولت گزارش داد. مشخص نیست تحت چه شرایطی وی دستگیر شده است. زندگی نامه وی در وب سایت تندار ادعا می کند که وی در سال 2003 به لس آنجلس مهاجرت کرد.

وزارت اطلاعات ایران در بیانیه ای اعلام كرد كه به این موضوع پرداخته است “ضربه سنگین و جدی” به گروه این وزارتخانه اعلام كرد كه جزئیات بیشتر در مورد این عملیات را بعداً منتشر می كند.
همچنین در rt.com
این فرقه مرگ انتخاب “بچه های خوب” برای جایگزینی روحانیون ایران ، عموی سام استاخبار مرتبط  ایالت هند هند آتش بازی را برای محافظت از بیماران Covid-19 و افراد دارای مشکلات قلبی ممنوع می کند - اخبار جهانی RT

تهران تندار را متهم کرد که در پشت تعدادی از حملات تروریستی ، از جمله بمب گذاری در سال 2008 در یک مسجد در جنوب شهر شیراز ، باعث کشته شدن 14 نفر و مجروح شدن 202 نفر شده است.

با وجود ارتباطات خود با اقدامات خشونت آمیز در خاک ایران ، تندار توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده در حال حاضر به عنوان یک گروه تروریستی ذکر نشده است. تهران ادعا می کند که تندار توانسته بود بدون دخالت واشنگتن ، سرمایه هایی را از مقر لس آنجلس خود جمع کند و سازماندهی کند. این گروه ایستگاه های رادیویی و تلویزیونی را اداره می کند که در آن خواستار سرنگونی شدید دولت ایران هستند. ایالات متحده درخواست های تهران برای خاموش کردن عملیات تندر را رد نکرد.

این بازداشت در شرایط تنش فزاینده بین واشنگتن و تهران صورت می گیرد. دولت ترامپ آشکارا از اعتراضات و سایر اقدامات ضددولتی در ایران حمایت کرده است. ماه گذشته ، وکیلی ترامپ ، رودی جولیانی در اجلاس سران جهانی ایران ، به میزبانی شورای ملی مقاومت ایران (NCRI) ، که خواستار سرنگونی دولت ایران است ، شرکت کرد.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *