ایران می گوید علت حادثه اسرارآمیز که تأسیسات هسته ای را خراب کرده است “مشخص شده است” – RT World News

شورای امنیت ملی ایران علت وقوع یک واقعه اسرارآمیز را که به تأسیسات غنی سازی هسته ای نطنز آسیب رسانده است ، تعیین کرده است. این شورا با استناد به “ملاحظات امنیتی” در حال حاضر در مورد علت سکوت اختیار می کند.

یک حادثه نا مشخص در روز پنجشنبه به تأسیسات نطنز خسارت وارد کرد ، با عکس های منتشر شده از سوی سازمان انرژی اتمی ایران یک ریخته تا حدی سوزانده شده و درگاهی که به نظر می رسد از لولای آن منفجر شده است. فرماندار نزدیک شهر نطنز ، رمضانعلی فردوسی گفت: این حادثه باعث آتش سوزی شد اما جزئیات دیگری در دست نیست.

سخنگوی شورای امنیت ملی کیوان خوشرویی روز جمعه گفت “علت اصلی این تصادف مشخص شده است ،” به گزارش خبرگزاری دولتی تسنیم ، وابسته به دولت.
همچنین در rt.com
ایران تأیید کرد که “حادثه” رمز و راز به سایت هسته ای اصلی خود در نطنز آسیب دیده است“به دلیل برخی نگرانی های امنیتی ، علت و نحوه این حادثه در زمان مناسب اعلام می شود.” وی قبل از تأیید اینکه هیچ ماده هسته ای در صحنه نیست و هیچگونه نشتی از مواد رادیواکتیو وجود ندارد ، افزود.

اخبار مرتبط  ضد شورش ها به پلیس حمله کرده و مغازه ها را در استوتگارت ، آلمان (VIDEOS) حمله می کنند - RT World News

سایت نطنز در نظر گرفته شده به عنوان یکی از تأسیسات غنی سازی اورانیوم در ایران ، محوری در برنامه هسته ای جمهوری اسلامی است و تحت یک قرارداد 2015 با امضای قدرت های هسته ای جهان توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی کنترل می شود. رئیس جمهور آمریكا ، دونالد ترامپ این توافق را به خطر انداخت ، وقتی او به طور یک جانبه از سال گذشته در سال 2018 انصراف داد و ایران را به عدم رعایت متهم كرد.

هنوز مشخص نیست که چیست “نگرانی های امنیتی” ذکر شده توسط خوشروی هستند. با این حال ، سایت نطنز قبلاً مورد هدف قرار گرفته بود ، و در سال 2010 مورد حمله سایبریnet Stuxnet قرار گرفت ، عملیاتی پیچیده که باعث تخریب هزار سانتریفیوژ شد. ایالات متحده و اسرائیل به طور گسترده مظنون به شروع این حمله هستند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *