ایران می گوید کمک های مالی به مبارزان طالبان جایزه می گیرد ، می گوید ایالات متحده تبلیغات را برای پوشاندن “حضور فاجعه آمیز” در افغانستان گسترش می دهد

تهران پس از آنكه گزارش های رسانه های آمریكایی آن را متهم به پرداخت شبه نظامیان وابسته به طالبان برای حمله به نیروهای آمریکایی در افغانستان كرد ، این محكومیت شدید را صادر كرد و این ادعا را اطلاعات نادرست خواند.

سی ان ان روز دوشنبه گزارش داد که دولت ایران در ازای شش حمله به نیروهای آمریکایی و ائتلاف در افغانستان در سال گذشته ، به یک گروه تروریستی وابسته به طالبان ، یعنی شبکه حقانی ، وجه نقد داده است. این ادعا از منابع نامشخص در جامعه اطلاعاتی آمریکا ناشی شده است.

توصیف ادعای فضل “کاملاً نادرست” ، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ، سعید خطیب زاده گفت كه این گزارش با هدف ارائه یك صفحه دودی برای اشغال تقریبا بیست ساله واشنگتن از افغانستان.
همچنین در rt.com
دوباره شروع کنیم! اطلاعات آمریكا می گویند كه ایران در ازای كشتن آمریكایی ها در افغانستان ، نعمت می پردازد ، یک تقلید خالص استاخبار مرتبط  "پروژه تحقیقاتی" بودجه ارتش آمریكا بی سر و صدا ردیابی تلفن های همراه در سایت های نظامی روسیه و ساختمان های دولتی - رسانه - RT World News

“ایالات متحده ، که هیچ جوابی برای خانواده های سربازان کشته شده خود در افغانستان ندارد ، می خواهد محاسبات غلط خود را در افغانستان از طریق تبلیغات رسانه ای پوشش دهد.” خطیب زاده گفت. وی خواستار واشنگتن شد “مسئولیت پذیر عمل کنید” و پایان آن “حضور فاجعه بار” در افغانستان به جای سرزنش دیگران برای درگیری خونین و پرهزینه.

در ماه ژوئن ، یک اتهام مشابه از یک برنامه فضل طالبان علیه روسیه برافراشته شد. با این حال ، گزارش نیویورک تایمز پس از آن که مقامات ارشد نظامی شهادت دادند که شواهد کافی وجود ندارد که نشان دهد کرملین به گروه شبه نظامی پول نقد می دهد ، تحت بررسی قرار گرفت.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *