ایران هشدار می دهد که “تروریست های” مورد حمایت ایالات متحده در منطقه دوباره مستقر می شوند – همکاری نظامی با عراق را تقویت می کند – RT World News

یک مقام ارشد نظامی از توافق نامه افزایش همکاری دفاعی با عراق استقبال کرده و ادعا کرده است که دو ملت باید از افراط گرایانی که گفته می شود توسط واشنگتن به منطقه اعزام می شوند ، محافظت کنند.

تهران و بغداد طرحی را تهیه کرده اند که خواستار رزمایش مشترک نظامی و همکاری بین صنایع دفاعی آنها و همچنین تقویت امنیت مرزها است. طبق رسانه های دولتی ایران ، سند نهایی و به طور رسمی در آینده نزدیک امضا خواهد شد.

جمعه آناد سعدون ، وزیر دفاع عراق ، با همراهی فرماندهان ارشد عراقی ، برای اتمام معامله به تهران سفر كرد.

ادامه مطلب

این توافق نامه توسط ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ایران ، سرلشکر محمد حسین باقری ، ارشدترین مقام نظامی کشور مورد تشویق قرار گرفت و گفت که این امر منجر به ثبات و امنیت بیشتر در هر دو کشور خواهد شد.

ادعا می کنند عراق دارد “در سالهای اخیر با چندین توطئه روبرو شد” ژنرال ایرانی ایالات متحده را متهم کرد که به دنبال آن است “اعزام مجدد تروریست ها در منطقه” ایجاد همکاری نزدیکتر بین دو همسایه یک ضرورت است.

علی شمخانی ، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران (SNSC) نیز حمایت مشابهی را برای تقویت همکاری با عراق ابراز داشت. بر اساس گزارش رسانه های ایرانی ، شمخانی ادعا کرد که ایالات متحده قصد دارد درگیری ها را در منطقه ایجاد کند و گفت ایران و عراق باید در برابر واشنگتن کوشا باشند “نقشه شوم.” وی گفت که مبارزه با دولت اسلامی (داعش ، داعش سابق) نشان داد که با همکاری مشترک می توان از هر بحران امنیتی عبور کرد.

ایالات متحده بارها ایران را به عنوان حامی برجسته تروریسم متهم کرده است ، اما تهران اصرار دارد که واشنگتن در واقع منبع اصلی افراط گرایی خشن است.

در اوایل هفته جاری ، نیویورک تایمز داستانی منتشر کرد و مدعی شد که فرمانده دوم القاعده در ماه اوت در ایران توسط قاتلان اسرائیلی کشته شد. وزارت خارجه ایران ماجرا را رد کرد و آن را چنین توصیف کرد “اطلاعات غلط” به رسانه ها درز کرد “برای جلوگیری از مسئولیت اقدامات جنایتکارانه این گروه و سایر گروههای تروریستی در منطقه.”

ایران و عراق پس از کشته شدن ژنرال قاسم سلیمانی ، فرمانده نیروی قدس ایران در حمله هواپیمای بدون سرنشین آمریکا در ماه ژانویه ، واشنگتن را به بی ثبات کردن منطقه متهم کردند. این اعتصاب همچنین باعث کشته شدن اعضای یک شبه نظامی عراقی شد و این اتهامات را به خیانت واشنگتن به متحد خود در جنگ با دولت اسلامی دامن زد. پارلمان عراق قطعنامه ای غیر الزام آور برای اخراج همه نیروهای آمریکایی از این کشور تصویب کرد ، در حالی که ایران حملات موشکی علیه چندین تأسیسات نظامی در عراق را که میزبان نیروهای آمریکایی بودند ، آغاز کرد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *