ایران هشدار می دهد که “ممکن است از حمله پرچم دروغین برای شروع جنگ استفاده کند” بمب دریایی “مستعد” انفجار ناگهانی “در بدنه نفتکش عراقی است

کارشناسان مواد منفجره برای خنثی سازی مین دریایی که در هنگام عزیمت از بندر عراق متصل به بدنه یک نفتکش بود ، فراخوانده شدند و این امر باعث تخلیه خدمه کشتی در میان تنش در خلیج فارس شد.

مقامات عراقی صبح جمعه این کشف را از طریق حساب نیمه رسمی Security Media Cell Twitter تایید کردند ، گفتن آ “جسم خارجی” این ناو بعد از ظهر پنجشنبه هنگام ورود به آبهای بین المللی خلیج فارس ، در 28 مایل دریایی (52 کیلومتری) سواحل عراق در کشتی مشاهده شد.

“بلافاصله یک تیم برای کار با مواد منفجره از وزارت کشور تشکیل شد ،” سلول امنیتی ادامه داد و افزود که تیم “هنوز در حال کار برای خنثی سازی مین و تخلیه کشتی هدف است و نیروهای دریایی ما تلاش زیادی با تیم بمب برای انجام این ماموریت انجام می دهند.”

تانکر اجاره شده از شرکت دولتی بازاریابی نفت عراق (SOMO) در منطقه برای سوخت رسانی به کشتی دیگری بود که پس از یافتن بمب با موفقیت تخلیه شد.
همچنین در rt.com
پنتاگون ناو هواپیمابر USS Nimitz را به مناسبت سالگرد قتل عام سلیمانی از خاورمیانه به خانه می فرستدیک منبع امنیتی دیگر که خواست نامش فاش نشود با رویترز گفت معدن دریا است “بغرنج” و دارد “سنسورهایی که می توانند باعث انفجار ناگهانی شوند” افزود که گروه بمب هرگز با دستگاهی از این دست برخورد نکرده است. “ما از یک تیم حرفه ای تر برای بمب درخواست کمک بیشتر کردیم” او گفت.

این تأیید از بغداد یک روز پس از آن صورت گرفت که دو شرکت امنیتی خصوصی – Ambrey Intelligence و Dryad Global – گفتند که ملوانان از این که آنها “معدن سنگفرش” در یک کشتی با پرچم لیبریا در خلیج فارس. یکی دیگر از لباسهای اطلاعاتی خصوصی ، Aurora Intel ، به تصویب نرسیده است عکسها و فیلم هایی که نشان می دهد مین چسبیده به بدنه نفتکش است ، همچنین تصاویر ماهواره ای از دو کشتی در دریا را منتشر می کند.

عملیات بازرگانی دریایی انگلستان ، بخشی از نیروی دریایی سلطنتی انگلیس ، به همین ترتیب از کشف مین سنگ اهن گزارش داد و از دیگر کشتی هایی که در منطقه حرکت می کردند ، خواستار بررسی بدنه شدند. به گفته آسوشیتدپرس ، سخنگوی ناوگان 5 ناوگان مستقر در خاورمیانه نیروی دریایی ایالات متحده ، گفت که این حادثه را زیر نظر دارد.

اخبار مرتبط  سوئد با استفاده از قلاب های یخی و ظروف حمل و نقل به عنوان سرریز مورگان به علت مرگ Covid-19 - RT World News

هنوز مشخص نیست که چه کسی پشت این تلاش آشکار استخراج بوده است ، و هیچ طرف مسئولیتی را بر عهده نگرفته است. با این حال ، واشنگتن بارها ایران را مقصر حوادث مشابه گذشته ، از جمله حمله مین به تانکرهای مستقر در خلیج فارس و اطراف آن در تابستان سال 2019 می داند. تهران قاطعانه این ادعا را رد کرده است.

جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه ادعا کرد که “اطلاعات از عراق” اظهار داشت كه آمریكا در حال برنامه ریزی برای “بهانه ای برای جنگ بسازید” در حدود زمان انتشار گزارشات اولیه در مورد مین گذاری نیروی دریایی. وزیر امور خارجه قول داد که ایران چنین خواهد کرد “علنا و مستقیم” از مردم خود دفاع کند ، اگرچه اصرار داشت کشورش به دنبال درگیری نیست.
همچنین در rt.com
ظریف ، وزیر امور خارجه گفت ، ترامپ در حال طراحی پرچم دروغ برای “ساختن بهانه” برای حمله به ایران استاین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *