ایران واردات واکسن ویروس کرونا از ایالات متحده و انگلیس را ممنوع می کند – اخبار RT جهانی

آیت الله علی خامنه ای ، رهبر معظم ایران ، واردات هر نوع واکسن Covid از ایالات متحده و انگلیس را ممنوع کرده است ، و به این دلیل که تولید کنندگان ممکن است مایل باشند “داروهای خود را” روی کشورهای خارجی آزمایش کنند

این اعلامیه روز جمعه در یک سخنرانی تلویزیونی منتشر شد ، رهبر معظم انقلاب تا آنجا پیش رفتند که لندن و واشنگتن ممکن است به دنبال “آلوده کردن” کشورهای دیگر با راه حل های ضد ویروس کرونا باشند.

واردات واکسن های ایالات متحده و انگلیس به این کشور ممنوع است … کاملاً غیرقابل اعتماد هستند. بعید نیست که آنها بخواهند سایر کشورها را آلوده کنند.

خامنه ای این فرصت را از دست نداد که بیشتر به رقیب اصلی ایران بپردازد ، و اظهار داشت که تعداد فزاینده عفونت های ویروس کرونا در ایالات متحده بهترین دلیل برای عدم اعتماد به محصولات پزشکی آن است.

“اگر آمریکایی ها قادر به تولید واکسن بودند ، در کشور خود چنین ویروس ویروس کرونا را نداشتند.” او گفت.




همچنین در rt.com
به خطر انداختن زندگی آمریکایی ها در خارج از کشور “توجهات را از شکست های فاجعه بار در داخل کشور منحرف نخواهد کرد”: ایران تهدیدهای ترامپ را منفجر می کند



سازندگان داروهای آمریكایی Moderna و Pfizer و همچنین AstraZeneca انگلیس ، در ماههای اخیر مایه كشی مربوط به ویروس ضد كرونا را آغاز كرده اند. کمپین های واکسیناسیون گسترده با استفاده از داروهای آنها در چندین ایالت از جمله کشورهای اصلی واکسن ها آغاز شده است. پیش از این ، هلال احمر ایران اعلام کرده بود که قرار است دسته ای 150،000 دوز فایفایزر را دریافت کند ، اگرچه این سازمان هیچگونه بازه زمانی از زمان ورود واکسن ها اعلام نکرد.

خامنه ای به غیر از ممنوعیت کامل مصرف داروهای ایالات متحده و انگلیس ، همچنین اعلام کرد که تهران در صورت موجود بودن هیچ کالای ساخت فرانسه حساب نخواهد کرد.

اخبار مرتبط  اولین محکومیت نیوزیلند با حکم دادگاه عالی کشور - بر خلاف دادگاه - RT World News

“با توجه به تجربه ما با منابع خون آلوده به HIV در فرانسه ، واکسن های فرانسوی نیز قابل اعتماد نیستند ،” خامنه ای با اشاره به رسوایی بزرگ اوایل دهه 1990 گفت.

رهبر گفت ، با این وجود ، تهران گزینه واردات واکسن ویروس کرونا را داشته است “از مکانهای قابل اعتماد دیگر” در حالی که خامنه ای نامزدهای واردات را مشخص نکرده است ، واکسن Sputnik V روسیه احتمالاً در میان اولین کاندیداها است. ایران در حال تولید واکسن خود است و آزمایشات مرحله اول آن آغاز شده است.




همچنین در rt.com
وزیر انگلیس هشدار می دهد که واکسن ممکن است در برابر نوع جهش یافته Covid-19 به درستی کار نکند ،



تحریم های پایدار که توسط واشنگتن علیه تهران اعمال شده است ، توانایی آن در تهیه واکسن از خارج ، به ویژه غرب را محدود می کند. در حالی که تأمین کالاهای اساسی پزشکی مجاز نیستند ، توانایی ایران در انجام معاملات خارجی بسیار محدود شده است.

خامنه ای همچنین به موضوع تحریم ها پرداخت و بار دیگر واشنگتن را به توقف سیاست های خصمانه خود فراخواند و از او خواست لغو محدودیت ها شود. وی همچنین گفت که ایالات متحده هنوز گزینه بازگشت به توافق هسته ای برجسته ای را دارد که واشنگتن در سال 2018 از آن دور شد.

“ما اصراری نداریم و عجله ای نداریم که ایالات متحده به توافق برگردد ،” خامنه ای اظهار داشت. “اما آنچه منطقی است ، تقاضای ما است [for] لغو تحریم ها این تحریم های وحشیانه باید فوراً برداشته شود. “

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *