ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی توافق روز معاینه را پس از آنكه رئیس جمهور شورای امنیت سازمان ملل متحد پیشنهاد “تحریم برگشت” تحریم های ایالات متحده را رد كرد – RT World News

تهران با سازمان دیده بان هسته ای سازمان ملل متحد توافق كرده است تا بازرسان را به دو مكان هسته ای مظنون سابق اجازه دهد. این دستیابی به موفقیت فقط چند روز پس از واشنگتن خواستار تحریم ایران در سازمان ملل با تحریم های تازه شد.

در بیانیه مشترک مطبوعاتی ، آژانس بین المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه اعلام کرد “ایران داوطلبانه دسترسی به آژانس انرژی هسته ای انرژی آژانس را فراهم می کند” به دو سایت بازرسان معتقدند که این سایت ها هنوز حاوی مواد هسته ای هستند ، اما یک مقام ایرانی به رویترز گفت که این اطلاعات است “ساختگی”

“ایران ، مانند گذشته ، آماده همکاری با آژانس انرژی هسته ای انرژی هسته ای است ،” رئیس جمهور ایران حسن روحانی پس از اعلام این خبر در تلویزیون دولتی گفت.
همچنین در rt.com
وزیر امور خارجه ایران پمپئو را به “زورگویی غیرقانونی” متهم کرد زیرا رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد فشار آمریکا برای تحریم ها “عکس العمل” را رد کرددر حالی که آژانس بین المللی انرژی اتمی توافق نامه را به عنوان یک مورد پذیرفت “حسن نیت” ژست جمهوری اسلامی ، ایالات متحده بدبین است. وزیر امور خارجه مایک پومپئو هفته گذشته ایران را به نقض شرایط برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA ، یا معامله ایران) متهم کرد – موافقتنامه سال 2015 بین ایران و قدرتهای جهانی که تضمین این کشور برای برخی از مجازات ها در ازای توقف اجرای آن است. برنامه هسته ای

اخبار مرتبط  درگیری پلیس یونان با معترضین در تجمع علیه سفر پمپئو به آتن (VIDEOS) - اخبار جهانی RT

ایران را متهم می کند “عدم رعایت قابل توجه” با این توافق نامه ، پومپئو خواستار شورای امنیت سازمان ملل شد “بازگشت سریع” تحریم های تهران. ایران و متحدان ایالات متحده ، مشروعیت درخواست پمپئو را زیر سوال برده اند ، با توجه به اینکه ایالات متحده توافق هسته ای را در سال 2018 ترک کرد.

چین ، فرانسه ، آلمان ، انگلیس و روسیه – که همه امضا کنندگان این معامله هستند – گفته اند که اقدام را به رسمیت نمی شناسند. روز سه‌شنبه ، رئیس جمهور فعلی شورای امنیت سازمان ملل متحد با توجه به عدم اجماع در مورد آن ، درخواست ایالات متحده برای اعاده مجدد تحریم ها را رد کرد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *