ایران کشتی گیر قهرمان را به جرم کشتن مامور امنیتی در میان شورش ضد دولت 2018 علیه اعدام – RT World News

نوید افکاری ورزشکار ایرانی که محاکمه وی مورد توجه جهانی قرار گرفت و شفاعت دونالد ترامپ را جلب کرد ، به اتهام مشارکت در قتل یکی از اعضای نیروهای امنیتی در تجمعات ضد دولتی دو سال پیش اعدام شد.

رسانه های وابسته به دولت گزارش دادند که این اعدام روز شنبه توسط مقامات قضایی در زندان عادل آباد در شیراز ، استان فارس انجام شد. نوید افکاری صبح اعدام شد ، “پس از تشریفات قانونی با اصرار والدین و خانواده مقتول ،” رئیس دادگستری استان به نقل از خبرگزاری تسنیم گفت.

این ورزشکار 27 ساله ، که در چندین تورنمنت کشتی در ایران برنده شده بود ، دو حکم اعدام برای وی صادر شده است: یکی از آنها توسط دادگاه کیفری صادر شده ، و دیگری توسط دادگاه انقلابی که به جرایم علیه دولت رسیدگی می کند.

این مجازات ها مربوط به قتل یک عامل امنیتی دولت ایران در جریان تظاهرات گسترده ضد دولتی 2018 در شیراز بود که هزاران نفر در اعتراض به افزایش قیمت سوخت و پایین آمدن سطح زندگی تظاهرات کردند.

در اوایل ماه سپتامبر ، کشتی گیر در ویدیویی که از تلویزیون دولتی پخش شد ، به قتل اعتراف كرد ، اما خانواده وی ادعا كردند كه وی برای اعتراف شكنجه شده است. دادگستری ایران این ادعا را رد کرد. بر اساس گزارش عفو بین الملل ، برادران وی وحید و حبیب که آنها نیز در این تظاهرات حضور داشتند به ترتیب به 56 و 24 سال در همین پرونده محکوم شدند.

اخبار مرتبط  ونزوئلا تلاش "نفوذ مزدور" از کلمبیا را خنثی کرد - RT World News

محاکمه افکاری در هفته های اخیر توجه جهانیان را به خود جلب کرد ، با دعوت از رحمت همراه با انتقاد صریح از رژیم ایران. دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده از جمله بزرگانی بود که در دفاع از افکاری صحبت کرد. “برای رهبران ایران ، من بسیار ممنونم اگر از این مرد جوان بگذرید ، و او را اعدام نکنید ،” او توییت کرد.

اعضای جامعه ورزشی بین المللی همچنین از مقامات ایرانی خواستار اجرای مجازات اعدام ، از جمله رئیس جمهور Ultimate Fighting Championship ، دانا وایت نیستند. “اول ، او یک انسان است. دوم ، او یکی از ماست. او می تواند از مبارزان من باشد “ او در یک گفت بیانیه آنلاین.
همچنین در rt.com
ایران مردی را که به جرم فروش محل ژنرال سلیمانی به CIA محکوم شده بود ، اعدام کردفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *