ایران یک روز پس از اعمال تحریم های واشنگتن علیه تهران ، سه دیپلمات آمریکایی را به دلیل “اقدامات تروریستی” در لیست سیاه قرار داد – RT World News

سفیر ایالات متحده در عراق و دو دیپلمات دیگر آمریکایی به دلیل ادعای “هماهنگی اقدامات تروریستی” در واکنش تند از تهران به واشنگتن در فهرست سیاه یک مقام ایرانی ، مورد تحریم ایران قرار گرفتند.

“متیو تولر” سفیر آمریکا در عراق در هماهنگی اقدامات تروریستی در عراق و فراتر از آن ، در ترور جنایتكار ژنرال سلیمانی و پیشبرد تحریم ها علیه مردم ما نقش اصلی داشته است. “ سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز جمعه گفت.

او اضافه کرد: “امروز ، ایران وی و دو مقام دیگر را در این کار منصوب کرد. اقدامات ضد ایران بی پاسخ نخواهند ماند.”

ایران همچنین معاون استیو فاگین و کنسول شهر اربیل ، راب والر ، تحریم کرد.

تهران این سه نفر را به بودن متهم کرده است “به طور م involvedثر در سازماندهی ، حمایت مالی ، هدایت و ارتكاب اعمال ترور علیه منافع دولت یا شهروندان جمهوری اسلامی ایران دخیل است.”

این اقدام یک روز پس از آن صورت گرفت که واشنگتن سفیر ایران در عراق را در لیست سیاه قرار داد و ادعا کرد که وی برای یک واحد نظامی کار می کند که مارک آن “هسته تروریستی”.
همچنین در rt.com
آمریكا نماینده ایران در عراق را به دلیل ارتباط با نیروی قدس و گروه های شبه نظامی تحریم كرداخبار مرتبط  فرزند اول در فرانسه از بیماری نادر مانند کاوازاکی که ناخواسته به Covid-19 مرتبط نیست - درگذشت - RT World News

وزارت خزانه داری آمریکا این مقام را به آموزش گروه های شبه نظامی در عراق با سپاه پاسداران ایران (سپاه) متهم کرد که سال گذشته آمریکا آنها را یک گروه تروریستی معرفی کرد.

واشنگتن روز پنجشنبه نیز با استناد به مجازات های خود علیه پنج نهاد ایرانی ، از جمله یک شاخه نیروهای مسلح ، مجازات کرد “تلاش های گستاخانه” تا بر روند انتخابات ایالات متحده تأثیر بگذارد.

بیشتر بخوانید: ایران در حالی که منقضی شدن تحریم تسلیحاتی سازمان ملل تهدیدهای پمپئو را تهدید می کند ، به آمریکا “ترسناک” برخورد می کند

روابط ایران و آمریکا امسال پس از کشته شدن ژنرال قاسم سلیمانی ، فرمانده نیروی قدس ایران در حمله هواپیمای بدون سرنشین آمریکا در بغداد در 3 ژانویه ، به طور جدی رو به وخامت می رود. در 18 اکتبر ، ایران اعلام کرد که ممنوعیت 13 ساله خرید و فروش سلاح – اعمال توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد (برجام) – علی رغم مخالفت واشنگتن ، به پایان رسیده است. در این هفته ، دو ملت پس از آنكه تهران به آمریكا حمله كرد ، تهدید به تحریم كسی بود كه پس از انقضا تحریم تسلیحاتی قصد معامله با ایران را دارد ، اظهارات كلمه ای مبادله كردند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *