ایلان ماسک VIDEO دیدنی و جذاب پرواز آزمایشی Starship – اخبار جهانی RT را به اشتراک می گذارد

SpaceX نمونه اولیه ای از Starship خود را که با توجه به ماموریت های ماه و مریخ در حال توسعه است ، با موفقیت آزمایش کرده است. این موشک با یک پرواز سرنشین دار فاصله زیادی دارد ، اما الون ماسک از پیشرفت خوشحال است.

نمونه اولیه Starship سریال شماره 6 (یا SN6) روز پنجشنبه از یک سکوی پرتاب در تأسیسات SpaceX در بوکا چیکا ، تگزاس بلند شد. موشک فولاد ضد زنگ حدود 152 متر (500 فوت) از سطح زمین صعود کرد و کمتر از یک دقیقه بعد توانست بدون عارضه به زمین بنشیند.

این دومین پرواز آزمایشی موفق SpaceX طی یک ماه بود که نمونه اولیه SN5 در 4 آگوست همان شیرین کاری را انجام داد.

این شرکت یک فیلم چشمگیر از پرتاب منتشر کرد که شامل تصاویر هواپیماهای بدون سرنشین و عکس های دوربین های نصب شده روی خود موشک بود.

بعداً توسط مدیر عامل اسپیس ایکس ، ایلان ماسک بازنشر شد و وی با توضیحات شاد این فیلم را دنبال کرد: “معلوم شد که می توانی هر چیزی را پرواز دهی ها هاا.”

ماسک امیدوار است که پروژه Starship او روزی بتواند هم افراد و هم محموله ها را به مدار زمین و همچنین ماه و مریخ برساند. او قصد دارد یک موشک کاملاً قابل استفاده مجدد باشد که فقط به سوخت گیری و وقفه های کوتاه بین پروازها نیاز داشته باشد.

اخبار مرتبط  معاون روسای سازمان ملل متحد در سازمان ملل متحد مسكو ، نیكی هیلی را به دلیل سرزنش ناآرامی های ایالات متحده علیه روسیه مسخره كرد - RT World News
همچنین در rt.com
آسمان شب “دیگر هنجار نیست”: دانشمندان می گویند شبکه ماهواره ای الون ماسک منظره دید ما از ستاره ها را خراب می کندبا این حال ، این کارآفرین در اوایل این هفته اذعان کرد که Starship هنوز تا انجام یک پرواز سرنشین فاصله دارد و گفت که این کار باید انجام شود “صدها مأموریت با ماهواره قبل از اینکه افراد را سوار کنیم.” به گفته ماسک ، اولین پرواز آزمایشی موشک به مدار ممکن است در سال 2021 اتفاق بیفتد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *