اینستاگرام “پس از ارسال پیام به جوانان در کارتون های پیامبر اسلام (ص) – حساب فرانسوی ایران درباره” خامنه ای “مسدود شد – RT World News

خبرگزاری فارس فارس گزارش داد ، یک حساب فرانسوی زبان اینستاگرام آیت الله علی خامنه ای پس از ارسال پیام انتقادی به جوانان در مورد کارتون های جنجالی پیامبر اسلام ، موقتاً مسدود شد.

این صفحه در روز جمعه ، دو روز پس از خاموش شدن خامنه ای ، از دسترس خارج شد “جوانان فرانسوی” در شبکه های اجتماعی ارسال شد. آیت الله در سخنرانی خود ، امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه را مورد انتقاد قرار داد “احمق” برای اصرار بر اینکه کاریکاتورهای پیامبر محمد با ارزشهای آزادی بیان در آن کشور مطابقت دارد. او همچنین سوال کرد که چرا “خوب” در فرانسه برای توهین به حضرت محمد (ص) ، اما شک داشتن در هولوکاست غیرقانونی است.

با این حال ، به سرعت یک حساب سایه فرانسوی زبان برای خامنه ای ایجاد شد تا پیام را در قالب های متنی و صوتی دوباره ارسال کند. به نظر می رسد که حساب اصلی رفع انسداد نشده است ، اما به نظر می رسد پیام به جوانان فرانسوی حذف شده است.
همچنین در rt.com
خامنه ای ایران می گوید کارتون های “توهین” به پیامبر محمد (ص) باید در فرانسه جرم باشد مانند “شک به هولوکاست”اخبار مرتبط  کره شمالی رئیس جمهور آمریکا را به "دادن داستان بی اساس به رسانه ها" متهم کرد - RT World News

ماكرون پس از آنكه رئيس جمهور فرانسه قول داد كه با برخورد با اسلام راديكال ، در پاسخ به سر بريدن ساموئل پاتي ، معلم مدرسه در خارج از پاريس در 16 اكتبر ، با انتقادات شديد رهبران مسلمان روبرو شد.

حزب ، در كلاس آزادی بیان ، به دانشجویان خود كاریكاتورهایی از پیامبر اسلام محمد (ص) را نشان داده بود كه به تازگی توسط مجله طنز آمیز فرانسوی Charlie Hebdo منتشر شده است.

ساختن نقاشی های پیامبر در اسلام کفرآمیز تلقی می شود و بیانیه ماکرون در دفاع از انتشار این کارتون ها موجی از اعتراض در چندین کشور مسلمان و همچنین تحریم کالاهای فرانسه و اتهامات اسلام هراسی را به دنبال داشت.
همچنین در rt.com
عکسهای ماکرون روشن و دستگیر شده در هنگام اعتراض مسلمانان به کارتونهای حضرت محمد (ص) در بیرون سفارت فرانسه در مسکواین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *