“این اشتباه را تکرار نکنید:” نتانیاهو اسرائیل حزب الله را تهدید می کند پس از انکار گروه “نفوذ” در مرزهای لبنان – RT World News

بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر اسرائیل ، به مبارزان حزب الله لبنان هشدار داده است كه ارتش وی را آزمایش نكنند ، و وزیر دفاع بنى گانتز وعده پاسخ قدرتمند پس از وقوع گلوله باران در مرز اسرائیل / لبنان را داده است.

نیروهای اسرائیلی روز دوشنبه در منطقه مورد مناقشه شرابا در امتداد مرز لبنان آتش گشودند و در پاسخ به گفته های آنها اقدام به نفوذ از طرف یک “سلول تروریستی” سربازان نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF) می گویند که آنها افراد مسلح را با مسلسل و مخازن منفجر کردند و موفق شدند حمله را خنثی کنند.

اگرچه شاهدان لبنان با تماس با رویترز داستان اسرائیل را تأیید كردند ، اما مقامات حزب الله یك تلاش برای نفوذ را انكار كردند و در بیانیه ای گفتند كه نیروهای اسرائیلی اقدام كرده اند. “عمل عصبی” و به خود مزارع شعبه شلیک کردند.
همچنین در rt.com
اسرائیل با لبنان آتش سوزی می کند و تلاش برای “نفوذ” در مرزهای شمالی را خنثی می کندنخست وزیر نتانیاهو در یک سخنرانی تلویزیونی از تل آویو عصر دوشنبه ، تأکید کرد که حزب الله دروغ می گوید و تلاش برای نفوذ در آن واقعی است. نتانیاهو به گروه نظامی شیعه هشدار داد که اینگونه است “بازی با آتش” و اظهار داشت که “حزب الله و لبنان مسئولیت کامل این واقعه و هرگونه حمله از خاک لبنان علیه اسرائیل را به عهده می گیرند.”

وزیر دفاع ، بنی گانتز – در كنار نخست وزیر – تهدید كرد كه هرگونه عملیاتی علیه اسرائیل انجام خواهد شد “قدرتمند” پاسخ نظامی

اخبار مرتبط  سیستم های پدافند هوایی در حال حمله "پرخاشگری اسرائیل" در استان حما - رسانه های دولتی سوریه - RT World News

این که آیا شبه نظامیان لبنانی روز دوشنبه واقعاً از مرز عبور کرده اند یا نه ، اسرائیل اکنون از چند روز برای درگیری آماده است. هفته گذشته پس از آنكه هواپیماهای جنگی اسرائیل یك جنگنده حزب الله را در دمشق سوریه كشتند ، این تقویت ها به مرزها افزوده شد ، اقدامی كه شبه نظامیان قول می دادند از آنها انتقام بگیرند.
همچنین در rt.com
هزاران نفر به دلیل افزایش ناآرامی ها بر سر اقتصاد ، برخورد با تاج ویروس ، در مقابل محل رسمی نخست وزیر اسرائیل نتانیاهو اعتراض کردنداگرچه حزب الله عبور از مرز روز دوشنبه را تکذیب کرد ، سخنگوی این شبه نظامی گفت که انتقام حمله هوایی همچنان خواهد بود “قطعاً آمده است.”

اسرائیل و حزب الله آخرین بار در سال 2006 درگیر جنگ آزاد بودند و درگیری های یک ماهه بیش از 1100 لبنانی و 165 اسرائیلی را کشت. از آن زمان ، مبادلات پراکنده آتش آغاز شده است ، اخیراً در سپتامبر 2019 ، هنگامی که گروه شبه نظامی شیعه ، موشک های موشکی را به یک پایگاه نظامی اسرائیل پرتاب کرد. اسرائیل با یک انبار توپخانه پاسخ داد و تلفات هر دو طرف تأیید نشد.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *