‘این یک مستعمره نیست!’ آنکارا به دلیل تهدید به خارج شدن داروخانه ایالات متحده از ترکیه در صورت عدم بازپرداخت بدهی 2.3 میلیارد دلاری ، به واشنگتن حمله می کند – RT World News

وزیر بهداشت آنکارا ، فهرتین کوچا ، در مورد اختلافات در مورد افزایش بدهی های سرسام آور ترکیه به شرکت های دارویی آمریکایی ، گفت ، دیوید ساترفیلد ، سفیر ایالات متحده ، مانند یک مستعمره با ترکیه رفتار می کند.

وی افزود: آنچه سفیر انجام داد نه صحیح است و نه اخلاقی. او در حال استفاده از دستکاری در زمانی است که ما در حال مذاکره با شرکت های دارویی هستیم. او ممکن است بتواند چنین اقداماتی را در مستعمرات انجام دهد ، اما چنین کشوری نیست “ کوکا روز جمعه ، هنگام بازدید از استان سامسون در دریای سیاه ، به خبرنگاران گفت.
همچنین در rt.com
ترکیه در حالی از تمرینات آتش سوزی در شرق مدیترانه خبر می دهد که اردوغان به ترامپ گفت آنکارا مقصر بی ثباتی منطقه نیستکوکا با اشاره به “بسیار متاسف” اظهارات فرستاده ایالات متحده در طی یک کنفرانس تجاری در روز چهارشنبه ، هنگامی که ساترفیلد به شرکت های دارویی آمریکایی هشدار داد “خروج از بازار ترکیه را در نظر خواهد گرفت و یا قرار گرفتن در معرض بازار ترکیه را کاهش می دهد” بیش از بدهی معوق – که از 230 میلیون دلار در سال گذشته به حدود 2.3 میلیارد دلار در حال حاضر رسیده است.

ساترفید گفت ، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و برات آلبایراک وزیر دارایی به ویلبور راس ، وزیر تجارت ایالات متحده اطمینان دادند كه وقتی راس موضوع را در سال 2019 مطرح كند ، پرداخت سریع انجام می شود. با این حال ، اکنون ترکیه از شرکت های آمریکایی می خواهد که بازپرداخت های قابل توجه کاهش یافته را بپذیرند. وی گفت ، این برای واشنگتن غیر قابل قبول است.

در همین حال ، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه اوایل روز جمعه با انتقاد از وی نانسی پلوسی (مجلس نمایندگان کالیفرنیا) رئیس مجلس “نادانی آشکار” و تهدید می کند که او این کار را خواهد کرد “یاد بگیرید که به اراده ملت ترکیه احترام بگذارید.”

توییت عصبانی چاوش اوغلو پس از آن منتشر شد که پلوسی سعی در انتقاد از رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ به عنوان یک دیکتاتور محشر داشت ، با این استدلال که ایالات متحده دموکراسی است – برخلاف کره شمالی ، ترکیه ، روسیه یا عربستان سعودی.

اخبار مرتبط  پکن اقدامات "بی ثبات کننده" استرالیا را با همکاری با ایالات متحده برای تولید موشک مافوق صوت پرتاب شده توسط هوا انتقاد می کند - RT World News

“ما می دانیم که چه کسی او را تحسین می کند. او تحسین می کند [Russian President Vladimir] پوتین ، او کیم جونگ اون را تحسین می کند ، او اردوغان را در ترکیه تحسین می کند “ پلوسی به خبرنگاران گفت.

ادامه مطلب

“استعماری” اختلاف بر سر بدهی پزشکی و شعله ور شدن دیپلماتیک چاووش اوغلو-پلوسی آخرین مورد از جرقه های بین آنکارا و واشنگتن در سال های اخیر است. آمریکا پس از خرید سامانه های دفاع هوایی S-400 روسی در جولای 2019 ، ترکیه را تهدید به تحریم کرده و آنکارا را از کنسرسیوم جنگنده مخفی F-35 بیرون رانده است.

دور دیگری از تهدیدات تحریم در ماه اکتبر آغاز شد ، پس از آنکه ترکیه نیروهای خود را به مناطقی از شمال سوریه که توسط شبه نظامیان کرد مورد حمایت ایالات متحده نگهداری می شود ، اعزام کرد. این اقدام آنکارا روابط با متحد دیگر ناتو ، فرانسه ، که از آن زمان بارها با ترکیه درباره لیبی و اکتشاف نفت در مدیترانه شرقی سر و کله زده است ، باعث تیره شدن روابط شد.

اخیراً واشنگتن اظهار داشت“ناامیدی” در ماه ژوئیه ، پس از آنکه اردوغان تصمیم گرفت ایاصوفیه را دوباره به مسجد تبدیل کند. کلیسای جامع ارتدکس توسط بیزانس ساخته شد و پس از فتح قسطنطنیه توسط عثمانی (استانبول کنونی) به مسجد تبدیل شد ، اما در زمان کمال آتاتورک ، بنیانگذار جمهوری مدرن ترکیه به موزه تبدیل شد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *