بازماندگان “BLACK RAIN” ژاپنی پس از نبرد طولانی دادگاه رسماً قربانی بمباران هیروشیما شناخته شدند – RT World News

مبارزات پنج ساله ده ها تن از ژاپنی ها ، که طی بمباران اتمی ایالات متحده زندگی می کردند اما برای چندین دهه از مزایای اجتماعی محروم بودند ، پس از آنکه آنها رسما به عنوان بازمانده بمباران هسته ای شناخته شدند ، با پیروزی به پایان رسید.

یک دادگاه ولسوالی در هیروشیما سرانجام به نفع گروهی از قربانیان باران رادیواکتیو ، که از سال 2015 برای حقوق خود می جنگند ، حکم صادر کرد.

به شاکیان تقاضا شد که همان حقوق و امتیازاتی که به کسانی که مستقیماً در روزهای پایانی جنگ جهانی دوم تحت تأثیر انفجار دستگاه هسته ای آمریکایی “پسر کوچک” قرار داشتند ، داده شود.

شاکیان در مناطقی خارج از مرزهای هیروشیما زندگی می کردند ، اما تحت تأثیر برخورداری از رادیواکتیو “باران سیاه” قرار گرفتند که چند ساعت پس از سقوط بمب ادامه یافت.
همچنین در rt.com
“غیرقابل قبول”: ژاپن FURIOUS با کره جنوبی بر سر مجسمه ای که گفته می شود نخست وزیر آبه “زانو زدن و عذرخواهی” برای جنایات دوره جنگ جهانی دوم را نشان می دهددادگاه حكم داد كه آنها بايد همانند افرادي كه نزديك به “صفر زمين” بودند ، همان رفتار را كنند.

قاضی به مقامات محلی دستور داد تا به 84 نفر از شاکیان “هیباکوشا” گواهی دهند و تأیید کند که آنها افرادی هستند که تحت تأثیر بمبگذاری هسته ای قرار گرفته اند. این وضعیت باعث می شود آنها واجد شرایط دریافت خدمات پزشکی رایگان و کمک هزینه ماهیانه باشند.

این وضعیت تحت قانون امداد بقایای بمب اتمی تعیین شده است ، که در سال 1957 تصویب شد و فقط برای افرادی که از 6 اوت 1945 در محدوده شهر زندگی می کردند ، اعمال می شود.

اخبار مرتبط  ممنون ، ایران! ترامپ می گوید پس از آزادی تهران متخصص نیروی دریایی ایالات متحده - توافق نامه ممکن است - RT World News

در سال 1976 ، توکیو مناطق آسیب دیده را به مناطق “باران شدید” و “باران سبک” تقسیم کرد. با این حال ، بسیاری از افراد محلی شکایت کرده اند که مناطق خیلی نزدیک به هم هستند و باران در یک طرف رودخانه نمی تواند رادیواکتیو تعیین شود در حالی که باران در آن طرف رودخانه بی خطر تلقی می شود.
همچنین در rt.com
نماینده ایالات متحده در کره جنوبی در میان جنجال بر سر نگاه “استعماری ژاپنی” خود از خداحافظی کردتاکنون دولت ژاپن از به رسمیت شناختن ساکنان مناطق به اصطلاح “مناطق باران سبک” به عنوان هیباکوشا امتناع کرده بود.

در طی نبرد پنج ساله دادگاه ، بیش از 10 نفر از شاکیان ، در سنین 70 ، 80 و 90 ، درگذشتند.

دولت ژاپن حدود 650،000 نفر را واجد شرایط وضعیت هیبکوشا می داند که تقریبا نیمی از آنها ساکنان هیروشیما بودند.

اثرات ترکیبی بمباران اتمی هیروشیما ، حدود 140،000 نفر را فوراً یا در روزهای پس از آن کشته و هزاران نفر دیگر زنده مانده اما دچار بیماریهای تحمل ناپذیر ناشی از پرتودرمانی شدند.

این نخستین نبرد حقوقی بین دولت و افرادی نیست که معتقدند به طور ناعادلانه از وضعیت هیبکوشا محروم شده اند. گروهی به نام مرکز اطلاعات هسته ای شهروندان در سال 2003 با هدف جستجوی وضعیت از طریق دادگاه ها تأسیس شد. جلسات دادرسی از آن زمان تاکنون ادامه دارد.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *