باسیل لبنان می گوید که امتناع وی از قطع رابطه با حزب الله منجر به تحریم های “ناعادلانه و سیاسی” آمریکا شد – RT World News

گبران باسیل ، سیاستمدار برجسته مسیحی لبنان ، تحریم های شخصی خزانه داری آمریکا علیه وی را محکوم کرد و آنها را مجازات “ناعادلانه و سیاسی” به دلیل امتناع از قطع ارتباط با جنبش حزب الله خواند.

“این تحریم ها بی عدالتی است و من با آنها مبارزه خواهم کرد و برای جبران خسارت شکایت خواهم کرد” باسیل روز یکشنبه در یک سخنرانی تلویزیونی گفت.

این سیاستمدار با تأکید بر اینکه دلیل واقعی تحریم ها موضع سیاسی وی است ، اتهامات ایالات متحده در مورد فساد را رد کرد. باسیل ادعا كرد كه كمی قبل از اعمال محدودیت ها ، مقامات آمریكایی خواستار اطمینان از وی شدند ، از جمله اینكه وی با حزب الله مورد حمایت ایران پایان می یابد.
همچنین در rt.com
وزیر خارجه سابق لبنان ، جبران باسیل ، به دلیل ادعای فساد مالی و حمایت از حزب الله ، مورد تحریم های ایالات متحده قرار گرفتایالات متحده حزب الله را یک سازمان تروریستی می داند ، در حالی که ایران خود تحت تحریم های متعدد و فشارهای سیاسی مداوم توسط واشنگتن قرار گرفته است.

باسیل گفت که او از این کار امتناع ورزید ، و به ایالات متحده گفت که می خواهد “دوست” آن کشور باشد اما نه “عامل،” و آسیب رساندن به صداقت لبنان یک گزینه نبود.

اخبار مرتبط  WHO به قطع بودجه ترامپ پاسخ می دهد ، به تحقیقات داخلی قول می دهد - RT World News

“ما به خاطر منافع خارجی هیچ لبنانی را از پشت خنجر نمی زنیم” او بیان کرد. “ما با جدا کردن هیچ یک از عناصر لبنان موافقت نخواهیم کرد ، حتی اگر هزینه سنگینی را برای آن بپردازیم.”

تحریم ها علیه رهبر جنبش میهن پرستی آزاد ، بزرگترین حزب مسیحی در لبنان ، روز جمعه توسط خزانه داری آمریکا رونمایی شد.

این محدودیت ها به بهانه فساد شایع لبنان ، که باسیل گفته بود ، اعمال شده است “مثال زدنی” خزانه داری همچنین این سیاستمدار را متهم کرده است – داماد میشل عون رئیس جمهور لبنان – به افراط در تجاوز به دوستی و قرار دادن دوستان در پست های مختلف مهم.
همچنین در rt.com
رئیس جمهور لبنان پس از تحریم باسیل ، وزیر خارجه سابق متحد حزب الله ، از آمریكا به دنبال شواهد استدولت لبنان با بدبینی خاصی تحریم های باسیل را برآورده کرده است. رئیس جمهور عون به وزارت امور خارجه دستور داد هر مدرکی را که ایالات متحده علیه سیاستمدار دارد بدست آورد. وقتی شواهد تولید شود ، به دادگستری لبنان ارسال می شود “برای انجام اقدامات لازم ،” رئیس جمهور گفت

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *