باکو خواستار عذرخواهی از فرانسه است پس از اینکه ماکرون ادعا کرد جهادی های سوریه در قره باغ کوهستانی اعزام شده اند – اخبار جهانی RT

رئیس جمهور آذربایجان از همتای فرانسوی خود خواسته است به دلیل ادعاهای اخیرش مبنی بر اینکه سربازان سوریه به قره باغ مورد مناقشه منتقل شده اند ، جایی که باکو علیه نیروهای ارمنی می جنگد ، عذرخواهی کند.

“هیچ مزدوری وجود ندارد. ما یک ارتش 100000 نفری داریم الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان روز یکشنبه در مصاحبه ای با العربیه گفت. “من می خواهم که فرانسه عذرخواهی کند و مسئولیت خود را نشان دهد.”

هفته گذشته ، امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، ادعای تیتر یک خود را مطرح کرد “اطلاعات قابل اعتماد” نشان می دهد که اعضای سوریه خاص “گروههای جهادی” از طریق شهر گازیانتپ در جنوب ترکیه به نقطه شعله ور قره باغ کوهستانی رسیده بود.

ارمنستان ، که نیروهایش در حال نبرد سنگین بر سر منطقه کوهستانی مورد مناقشه با آذربایجان همسایه هستند ، ادعاهای مشابهی را مطرح کرد. این کشور مستقیماً ترکیه را به کشتی سواری متهم کرد “مزدوران” برای حمایت از تلاش های جنگی آذربایجان متحد خود. باکو این ادعاها را لغو کرده و آنها را دوبله کرده است “تبلیغات ارزان”

مقامات در باکو معتقدند که ارتش این کشور از پرسنل خوبی برخوردار است و به نیروی انسانی خارجی احتیاج ندارد. “آذربایجان به مشارکت شخص ثالث نیاز ندارد” هیکمت حاجی یف ، مشاور ارشد رئیس جمهور ، به RT گفت.

اخبار مرتبط  اعتراض طرفداران پس از بازی Cyberpunk 2077 که باعث می شود بازیکنان در بازی با Keanu Reeves رابطه جنسی برقرار کنند - RT World News

ملت 10 میلیون نفری دارد “به اندازه کافی از منابع خودمان” و همچنین “پتانسیل ذخیره کافی” این مقام اظهار داشت که برای ادامه جنگ وی همچنین اصرار داشت که ترکیه ، که حمایت بی دریغ خود از آذربایجان را تأیید کرد ، در این درگیری دخیل نیست “به عنوان یک شخص ثالث” آنکارا همچنین اعزام مزدوران سوری به قره باغ کوهستانی را انکار کرد.

درگیری تبادل آتش بین نیروهای آذربایجانی و ارمنی قومی در منطقه مورد مناقشه ، مناقشه نیمه منجمد بر سر قره باغ در 27 سپتامبر به طرز چشمگیری افزایش یافت. در حالی که طرف های رقیب سیستم های تسلیحاتی سنگین را در خط مقدم مستقر کرده و درگیر جنگ های معمولی شامل درگیری های تانک و همچنین حملات توپخانه ای و موشکی می شوند ، تلفات در طی هفته گذشته افزایش یافت.
همچنین در rt.com
مشاور ریاست جمهوری آذربایجان به RT گفت که باکو به درگیری با ارمنستان به مزدوران سوری و کمک نظامی ترکیه کمک نمی کنداین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *