بایدن به عنوان رئیس جمهور بازی می کند ، از روسیه خواستار پیروزی در بلاروس است – RT World News

جو بایدن می تواند یک انتخاب نامعلوم به دور از رئیس جمهور شدن باشد ، اما در حال حاضر مانند یک توییت توییتر است. پس از یک فیلمنامه کاملاً قابل پیش بینی ، بایدن از روسیه خواست “گفته شود که در امور بلاروس دخالت نکند”.

“شهروندان شجاع بلاروس نشان می دهند که صدای آنها با وحشت و شکنجه خاموش نخواهد شد.” روز چهارشنبه بایدن توییت کرد. وی گفت: “ایالات متحده باید از دعوت Sviatlana Tsikhanouskaya برای انتخابات عادلانه حمایت کند. باید به روسیه گفته شود كه مداخله نكنید – این مربوط به ژئوپلیتیك نیست بلكه حق انتخاب رهبران شخص است. “

توئیت وی تقریباً دو هفته پس از پیروزی رئیس جمهور بلاروس الكساندر لوكاشنكو در انتخابات مجدد با رأی مخالفان اعلام شد كه تقلب بود. سوتلانا تیخانوفسایا ، که هفته گذشته به لیتوانی گریخت و در حالی که تعهد کرده بود خواستار تجدید نظر شود ، از جمله کسانی است که خواستار انتخابات تازه هستند. “به عنوان یک رهبر ملی عمل کنید ،” باید برنده پیروزی لوکاشنکو شود.

اخبار مرتبط  برای تکه ها دوست دارید؟ اینفلوئنسر مستقر در استانبول با استفاده از لامبورگینی لوکس به عنوان counter پیشخوان فروش هندوانه (عکسها ، فیلم ها) - اخبار جهانی RT

با توجه به “انتخاب رهبران ،” واشنگتن و اتحادیه اروپا اظهار داشتند که آنها از تیکانوفسایا طرفداری می کنند و از قبول پیروزی فرضی لوکاشنکو خودداری کردند. رهبران اتحادیه اروپا توافق كردند كه تحریم های هدفمند را برای مقامات بلاروس اعمال كنند ، در حالی كه مایك پومپئو ، وزیر امور خارجه آمریكا خواستار افزایش آزادی سیاسی در بلاروس شده است.
همچنین در rt.com
اتحادیه اروپا واقعاً به حقوق بشر یا دموکراسی در بلاروس علاقه ای ندارد ، انگیزه واقعی جغرافیایی است – وزیر امور خارجه روسیه لاوروفروسیه که با بلاروس یک کشور اتحادیه را تشکیل می دهد ، غرب را به مداخله در امور این کشور متهم کرده است. وزیر امور خارجه سرگئی لاوروف از لوكاشنكو و مخالفان خواسته است كه اختلافات خود را در داخل برطرف كنند و غرب را به پنهان كردن جاه طلبی های ژئوپلیتیك خود در پشت صحبت از “حقوق بشر و دموکراسی”

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *