با تشدید اعتراضات ، هزاران کارگر از کارخانه تراکتور مینسک به پارلمان بلاروس می روند – RT World News

اندکی پس از ورود نخست وزیر این کشور در کارخانه برای گفتگو با کارگران ، معترضین از کار معترضین مینسک تراکتور خارج شد و به سمت مراکز دولتی در مرکز پایتخت حرکت کردند.

راهپیمایی روز جمعه در میان موجی از اعتراضات ضد دولتی در بلاروس آغاز می شود. این گیاه که با اختصار MTZ نیز شناخته می شود ، یکی از بزرگترین کارفرمایان در پایتخت بلاروس است و در حدود 15000 نفر شغل ایجاد می کند. بخش قابل توجهی از کارمندان به خیابان های مینسک شعار می دادند “ترک کردن” الكساندر لوكاشنكو ، رئیس جمهور فعلی ، و از كارگران سایر كارخانجات خواست تا به آنها بپیوندند.

این راهپیمایی صلح آمیز بود و در زمان نوشتن توسط پلیس مخالفتی نکرد. با این حال ، مأموران امنیتی راه را به سمت ساختمان کمیسیون مرکزی انتخابات مسدود کرده بودند و از رسیدن معترضین به آن جلوگیری کردند.

کارگران MTZ اندکی پس از ورود نخست وزیر بلاروس ، رومان گلوچنکو ، برای گفتگو با نمایندگان جنبش اعتراضی به آنجا رفتند. بنا بر گزارش ها ، وی از صحبت با جمع مقابل مطبوعات خودداری کرد و بسیاری از افراد آنجا را عصبانیت کرد و راهپیمایی اعتراضی را آغاز کرد. با این وجود ، برخی از کارگران در گفتگو با نخست وزیر ، در محل کار خود باقی مانده اند.

بلاروس از روز یکشنبه ، هنگام برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ، با اعتراضات گسترده گسترده روبرو شده است. نتیجه رسمی به لوكاشنكو پیروزی صعودی داد ، اما مخالفان معتقدند كه این رای گیری تقلب شده و به منظور توجیه نتیجه اقدام كرده است.

اخبار مرتبط  صدها نفر از طریق کپنهاگ در اعتراض به قفل شدن Covid-19 و برنامه های گذرنامه واکسیناسیون (VIDEO) - RT World News

دولت با اقدام سنگین پلیس پاسخ داد و هزاران نفر از شرکت کنندگان را دستگیر کرد. این رویکرد پس از شواهدی مبنی بر وحشیگری پلیس در رسانه های اجتماعی منتشر شد که نیروهای مخالف را با همدردی گسترده مردم جلب کرد. هر روز کارگران بزرگترین تولید کنندگان بلاروس همچنان به معترضین بپیوندند ، تهدید اعتصاب در سراسر کشور واقعی تر می شود.
همچنین در rt.com
لوكاشنكو در ميان اعتراضات گسترده در كارخانجات سراسر بلاروس اعلام كرد كه او هنوز زنده استاگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *