با رد نظریه برجسته ، راز شگفتی رمز و راز عمیق تر می شود – RT World News

مدت هاست كه متخصصان در مورد درخشش پرانرژی كه مرکز راه شیری را روشن می كند متحیر مانده اند. این راز با تحقیقات جدید عمیق تر شده است که توضیحات اصلی را برای این پدیده غیر قابل توصیف جدا می کند.

قلب کهکشان ما با یک سیاهچاله عظیم کامل شده است و منطقه ای بسیار پرانرژی است. این فراوانی انرژی در اثر درخشش فوق العاده اشعه گاما تقویت می شود ، که از زمان کشف 10 سال پیش ، باعث بحث و جدال جدی در میان ستاره شناسان شده است.

توضیح مهم در مورد ناهنجاری عجیب و غریب ، که آن را مرکز Galactic GeV Excess (GCE) می نامند ، این است که می تواند یک محصول جانبی ماده تاریک در حال نابودی باشد. اما افسوس که تحقیقات تازه این ایده را به زباله دان علم کشانده است.

به دنبال یک سری آزمایشات جامع ، که طی سه سال انجام شد ، محققان از دانشگاه California Irvine (UCI) نابودی ماده تاریک را به عنوان علت درخشش رد کردند.

“ما همه مدل های مختلفی را که در مرکز کهکشانی ها وجود دارد ، بررسی کردیم ، از جمله گاز مولکولی ، انتشار ستاره ها و الکترون های پر انرژی که فوتون های کم مصرف را پراکنده می کنند.” استاد اسکار ماکیاس ، محقق بعد از دکترا در فیزیک و نجوم ، همکار این پژوهش را توضیح داد. “ما بیش از سه سال زمان بردیم تا همه این مدل های جدید و بهتر را با هم جمع کنیم و میزان تولید گازهای گلخانه ای را بررسی کنیم ، بدانیم که فضای کمی برای ماده تاریک باقی مانده است.”

این تیم مشتاقانه استرس داشتند که تحقیقات آنها وجود ماده تاریک در کهکشان را رد نمی کند. در حالی که این تحقیقات ممکن است ضربه مهمی به یک تئوری عامه داده باشد ، آنها می گویند که یافته های آنها را نباید دلسرد کننده دانست.

اخبار مرتبط  پنتاگون می گوید که ترامپ با "کنگره به دنبال به چالش کشیدن برنامه" - بازآفرینی 9،500 سرباز آمریکایی از آلمان است - RT World News

“کاندیداهای جایگزین ماده تاریک زیادی در آنجا وجود دارند ،” همكار دیگر ، كورك آبازاجیان ، استاد فیزیك و نجوم UCI ، توضیح داد. “این جستجو بیشتر شبیه به یک سفر ماهیگیری است ، جایی که شما نمی دانید ماهی ها کجا هستند.”
همچنین در rt.com
کیهان که برخلاف هر آنچه که تاکنون دیده ایم با انفجار و نه زمزمه ، با انفجار خاتمه یابد ، ادعای مطالعه جدید استفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *