با نزدیک شدن به انتخابات ، نخست وزیر نیوزیلند مجدداً پیروزی خود را در برابر کووید جشن می گیرد – اخبار جهانی RT

نخست وزیر ، جاسیندا آردرن ، با اعلام “ما دوباره را شکست دادیم” در حالی که او و کشور برای انتخابات عمومی در کمتر از دو هفته آماده می شوند ، از کاهش محدودیت های شدید Covid-19 در اوکلند خبر داد.

چهار ماه پس از آنکه نیوزیلند برای اولین بار عاری از ویروس تلقی شد ، آردرن اعلام کرد که محدودیت های Covid-19 در اوکلند ، بزرگترین و مصیبت زده ترین شهر نیوزیلند ، چهارشنبه بعد از 10 روز مستقیم و بدون انتقال به جامعه ، دوباره آرام خواهد شد.

وضعیت تلقی می شود “تحت کنترل” و کشور از هرگونه محدودیت داخلی ویروس کرونا محروم خواهد بود. نخست وزیر روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که این یک سال طولانی احساس می شود اما نیوزیلندی ها را برای تصمیم خود تحسین کرد.

اوکلندرها و نیوزیلندی ها به طرحی که اکنون دو بار جواب داده است پایبند بودند و ویروس را دوباره شکست دادند.

آردرن خاطرنشان كرد كه در دو هفته گذشته فقط يك مورد Covid-19 در اوكلند اتفاق افتاده است و فقط 5 نفر از اين خوشه هنوز بهبود نيافته اند ، از اين رو احتمال حذف اين خوشه 95 درصد وجود دارد. “تجدید حیات ویروس تنها نگرانی ما نیست ، تجدید حیات خود ارادی نیز در همان قسمت بالا وجود دارد” وی افزود

اوکلند در ماه اوت ، در پی اوج گرفتن پرونده ها ، در قفل دوم قرار گرفت. این شهر طی موج دوم 179 مورد را مشاهده کرد که پنج مورد هنوز بهبود نیافته است. در تصمیم دولت رفع محدودیت های نامطبوع شامل عدم رعایت قوانین فاصله فیزیکی در بارها و رستوران ها و محدودیت 100 نفره در اجتماعات در اوکلند مشاهده خواهد شد.

اخبار مرتبط  اضطراب ناشی از افسردگی باعث می شود که مغز افراد مبتلا به میزان قابل توجهی متورم شود - RT World News

این اعلامیه کمتر از دو هفته قبل از مراجعه مردم نیوزیلند به مراکز رای گیری برای انتخاب دولت صورت می گیرد. حزب کارگر اردرن در نظرسنجی پیش از انتخابات پیش است و همکار وی ، پل استیونز ، قول داده است “رنگین کمان ترین مجلس در جهان” اگر دوباره انتخاب شوند.

نیوزیلند با 1499 مورد و 25 مورد مرگ یکی از کم دردسرترین کشورهای جهان با Covid-19 است. کشور اقیانوس آرام به ثبت عفونت ادامه می دهد ، در هفته گذشته 22 ورود بین المللی مثبت است. با این حال ، این عفونت ها از موارد داخلی جدا می شوند زیرا ورود خارجی ها منزوی انزوا است.
همچنین در rt.com
انسان از BEDSHEET ROPE در تلاش برای فرار از تاسیسات قرنطینه اوکلند کوید -19 استفاده می کندمحدودیت ها توسط بسیاری از مردم در کشور واکنش بیش از حد دیده شده و با مخالفت شدید روبرو شده است. در ماه سپتامبر ، بیش از 1000 نفر در میدان Aotea در اوکلند در جایی که “رالی ملی برای آزادی” نامیده شد ، جمع شدند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *