با هشدار نخست وزیر در مورد وضعیت “سریع رفتن به مسیر اشتباه” ، تعداد کشته شدگان Covid-19 در سوئد از 6000 فراتر رفت

با پنج کشته دیگر در روز پنجشنبه ، تعداد کشته شدگان Covid در سوئد 6،002 نفر بوده است. نخست وزیر استفان لوفون در حالی كه خودش در انزوا قرار داشت گفت كه این کشور به دلیل اوج گیری عفونت ها با “وضعیت جدی” روبرو است.

لوفون اعلام کرد که به دلیل اینکه شخصی از محافل اجتماعی وی با شخصی که ویروس تشخیص داده است در تماس است از خانه کار خواهد کرد.

“این تنها کاری است که باید در این شرایط انجام شود ،” نخست وزیر در فیس بوک نوشت ، اضافه کرد که او و همسرش علی رغم عدم علائم در اسرع وقت آزمایش خواهند شد.

شماره ویروس کرونا ویروس سوئد “به سرعت در جهت اشتباه بروید ، “ وی با اشاره به افزایش اخیر عفونت ها در سراسر کشور اشاره کرد.

افراد بیشتری به این عفونت مبتلا می شوند. تعداد بیشتری از مردم در حال مرگ هستند. این یک وضعیت جدی است.

لوفون از مردم خواست به توصیه های دولت و مقامات محلی گوش فرا دهند ، بهداشت را انجام دهند ، در صورت امکان از خانه کار کنند و در صورت بروز علائم در خانه بمانند.

“با هم مطمئن خواهیم شد که سوئد این آزمون را پشت سر می گذارد ،” او نوشت.

تعداد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در سوئد ، که 10.3 میلیون نفر جمعیت دارد ، چندین برابر بیشتر از سایر کشورهای شمال اروپا است ، اما کمتر از انگلیس یا اسپانیا است.
همچنین در rt.com
“وضعیت بسیار جدی”: نخست وزیر سوئد قوانین سختگیرانه فاصله گیری اجتماعی را برای رستوران ها اعلام کرداخبار مرتبط  دادگاه عالی اسرائیل ممنوعیت استفاده از فناوری ضد ترور در بیماران کروناویسی را ممنوع اعلام می کند ، مگر اینکه دولت آن را به عنوان قانونی جلوه دهد - RT World News

این کشور همچنین روز پنجشنبه 4،034 مورد جدید بیماری را به ثبت رسانده است که یکی از بالاترین رقم ها برای یک دوره 24 ساعته از زمان ابتلا به بیماری همه گیر بوده است. تاکنون 141،764 سوئدی مبتلا به کوید -19 تشخیص داده شده است.

وی افزود: “تعداد موارد در تمام مناطق به طور مداوم افزایش می یابد [of Sweden] به جز یکی “ کارین تگمارک ویسل از آژانس بهداشتی سوئد گفت ، اخیراً درصد آزمایشات مثبت از 5.6 به 9.7 درصد رسیده است. همچنین وجود دارد “یک افزایش نسبتاً قابل توجه” وی خاطرنشان کرد: در تعداد بیماران ویروس کرونا در مراقبت های ویژه.

سوئد یکی از معدود کشورهایی بود که در اولین موج Covid-19 در بهار از اقدامات سختگیرانه قفل ملی خودداری کرد و هنوز هم برای جلوگیری از گسترش آن به اقدامات غیر قهری اعتماد می کند.
همچنین در rt.com
وزارت بهداشت سوئد – با وجود افزایش عفونت های کوویید ، سالمندان دیگر نیازی به جداسازی ندارندتوصیه های سختگیرانه تر ، که از جمله موارد دیگر به مردم توصیه می کند از شلوغ بودن فضای داخلی و محدود کردن تماس فیزیکی خارج از خانه خود ، روز پنجشنبه به دو منطقه 21 بهداشتی درمانی دیگر سوئد گسترش یافته اند ، به این معنی که اکنون بیش از نیمی از کشور را پوشش می دهد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *