بحرین ، امارات و اسرائیل توافقنامه صلح “آبراهام” را در کاخ سفید امضا کردند – اخبار جهانی RT

نمایندگان بحرین ، امارات متحده عربی و اسرائیل در کاخ سفید گرد هم آمدند تا “توافقنامه آبراهام” را امضا کنند. دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، به عنوان شاهد و دلال ، امیدوار است که کشورهای بیشتری از خاورمیانه به این کشور بپیوندند.

مراسم سه شنبه در چمن جنوبی اولین نمونه از برقراری روابط کشورهای عربی با دولت یهود از زمان برقراری ارتباط اردن در سال 1994 است. اولین دستیابی به موفقیت در امارات در 13 اوت و پس از آن بحرین در 11 سپتامبر بود. و همچنین بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر اسرائیل ، برای مراسم به واشنگتن رفته اند.

https://www.youtube.com/watch؟v=jKLQ5DczOFo

“ما امروز بعد از ظهر اینجا هستیم تا مسیر تاریخ را تغییر دهیم” ترامپ در افتتاحیه مراسم امضای روز سه شنبه گفت. “پس از دهه ها تفرقه و درگیری ، طلوع خاورمیانه جدید را رقم می زنیم. “

علاوه بر توافق نامه های دو جانبه ، سه کشور در حال امضای “توافقنامه آبراهام” با ایالات متحده به عنوان ناظر هستند ، به امید اینکه سایر کشورهای عربی و مسلمان منطقه نیز به آن بپیوندند. ترامپ خود این احتمال را فریب داده است و می گوید ایالات متحده اینگونه است “بسیار دورتر از جاده با پنج کشور دیگر” اما هیچ یک از آنها را نام نمی برد.

نتانیاهو که در کاخ سفید صحبت می کرد ، از ترامپ تمجید و تشکر کرد که از او بخاطر تشکر و قدردانی برخوردار است “برای ایجاد امید به همه فرزندان ابراهیم به ما بپیوندید.” وی همچنین از دولت های امارات و بحرین تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد کشورهای بیشتری به این توافق نامه ها بپیوندند.

“صلح شجاعت می خواهد ،” وزیر امور خارجه امارات متحده عربی شیخ عبدالله بن زاید گفت ، از ترامپ و نتانیاهو برای این کار تشکر کرد “دستاورد تاریخی” از توافق صلح. “امروز شاهد روند جدیدی هستیم که مسیر بهتری را برای خاورمیانه ایجاد خواهد کرد.”

عبداللطیف بن راشد الزایانی ، وزیر امور خارجه بحرین ، گفت که “برای مدت طولانی ، خاورمیانه درگیر اختلافات و بی اعتمادی است.”

“اکنون من متقاعد شده ام که فرصت تغییر آن را داریم.”

دستیار کاخ سفید سابق K.T. مک فارلند روز سه شنبه به فاکس نیوز گفت دولت ظاهراً امیدوار است که یک “هجوم آوردن به طلا” در آینده نزدیک شایعات ورود عمان ، سودان و عربستان سعودی به واشنگتن زیاد شده است ، اما کاخ سفید تمایلی به تأیید یا رد هر چیزی ندارد.

اخبار مرتبط  6000 کودک دیگر می توانند در هر روز در مناطقی که حداقل برای مبارزه با کووید 19 مناسب است - بمیرند - مطالعه سازمان ملل و جان هاپکینز - RT World News

“من فکر می کنم به نوعی کاملاً درک شده است که بحرین رابطه بسیار نزدیک با آنها دارد ، اما فراتر از آن ، من نمی خواهم به یک نوع مکالمه خاص که با سعودی ها انجام داده ام ، بپردازم ، اگرچه بدیهی است که ما بلافاصله به آنجا سفر کرده ایم پس از حضور در بحرین ، “ یک مقام ارشد دولت در تماس قبلی دوشنبه به خبرنگاران گفت.
همچنین در rt.com
اقدام امارات متحده عربی برای عادی سازی روابط با اسرائیل “مانع روانی را شکسته است” – وزیر امور خارجهانور گارگاش وزیر امور خارجه امارات متحده عربی گفت تصمیم برای عادی سازی روابط با اسرائیل تصمیم گرفته شده است “راه پیش رو” برای کل منطقه ، و “سد روانشناختی” را شکست برای کشورهای دیگر امارات متحده عربی امیدوار است كه تعلیق اسرائیل برای الحاق سرزمین فلسطین در حفظ راه حل دو كشور سهیم باشد.

توافق نامه های روز سه شنبه محصول ابتکار صلح خاورمیانه است که توسط جارد کوشنر ، مشاور و داماد ترامپ رهبری می شود. پیشنهاد دو جانبه او برای صلح بین اسرائیل و فلسطینی ها – یک بستر اقتصادی که در سال 2019 در بحرین رونمایی شد و برنامه سیاسی در ژانویه فاش شد – توسط تمام گروههای فلسطینی با بی احترامی روبرو شده بود و تا رسیدن به معامله با امارات در ماه آگوست اعلام شد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *