بخارات موجود در اروپا می تواند از آب موجود در پوسته ماه باشد و مشخص کند که آیا LIFE در ماهواره یخی مشتری وجود دارد – RT World News

توده های بخار آب که از ماه مشتری مشتری اروپا فوران می کنند ممکن است از درون پوسته خود بیرون بیایند و مشخص کنند که آیا می توان حیات را در ماهواره یخی تشخیص داد.

ستاره شناسان از زمانی که تلسکوپ فضایی هابل در سال 2012 شاهد ترکیدن یک جت عظیم بخار از قطب جنوب خود بود ، مجذوب انباشتهای آشکار اروپا شده اند. .

پیش از این کارشناسان معتقد بودند که آب شور قبل از بیرون آمدن دوره ای فوران های عظیم در درون اقیانوس داخلی ماه حرکت می کند. با این حال ، تحقیقات جدید پیشنهاد کرده است که این توده ها ممکن است از جیب های آب تعبیه شده در پوسته یخی ماه باشد.
همچنین در rt.com
طرف تاریک ماه وجود ندارد: اروپا مشتری در تاریکی می درخشد ، و سرنخی از آنچه در زیر سطح یخ زده قرار دارد را ارائه می دهداین که دقیقاً از کجا ناشی می شود مهم است زیرا آب منشأ گرفته از پوسته یخی در مقایسه با اگر از اقیانوس داخلی باشد ، برای زندگی مهمان نواز نیست. به این دلیل که احتمالاً فاقد انرژی لازم برای زندگی است. در اقیانوس اروپا ، این انرژی می تواند از دریچه های گرمابی در کف دریا حاصل شود.

“دانستن اینکه این توده های آبی از کجا می آیند برای دانستن اینکه آیا کاوشگران آینده اروپا می توانند بدون کشف اقیانوس اروپا فرصتی برای تشخیص حیات از فضا داشته باشند بسیار مهم است” Gregor Steinbrügge ، نویسنده ارشد مطالعه ، محقق فوق دکترا در دانشکده علوم زمین ، انرژی و محیط زیست استنفورد را توضیح داد.

اخبار مرتبط  گفته می شود سربازان و غیرنظامیان در اثر شلیک گلوله ها در مرز پاکستان و هند در کشمیر کشته شده اند (ویدئو) - RT World News

دهانه ای به عرض 18 مایل (عرض 29 کیلومتر) در اروپا به نام مانانان کانون تجزیه و تحلیل آنها بود. منطقه تخلیه شده در نتیجه برخورد با یک جرم آسمانی دیگر دهها میلیون سال پیش بود.

دانشمندان استدلال کردند که چنین برخورد چشمگیری می تواند گرمای باورنکردنی ایجاد کند. آنها سپس مدل كردند كه چگونه یخ ذوب شده و یخ زدگی بعدی جیب آب درون پوسته یخی می تواند بر آن فشار وارد كند و باعث تركیب آب در توده های عظیم شود.

“برخورد دنباله دار یا سیارک به پوسته یخ اساساً یک آزمایش بزرگ بود که ما برای ساختن فرضیه ها برای آزمایش از آن استفاده می کنیم” Don Blankenship ، نویسنده همکار ، دانشمند ارشد تحقیقات در موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تگزاس (UTIG) گفت. “مدل ما پیش بینی های خاصی را انجام می دهد که می توانیم با استفاده از داده های رادار و سایر ابزارها در Europa Clipper آزمایش کنیم.”
همچنین در rt.com
این سیاره جهنمی دارای اقیانوس های گدازه ، بادهای مافوق صوت و باران های سوزان تبخیر شده استاین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *