بخشهایی از اروپا با موج ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کنند ، اما قفل سخت را متوقف می کنند – RT World News

موارد ویروس کرونا ویروس کرونا در انگلیس و سایر مناطق اروپا بار دیگر در حال افزایش است ، زیرا این قاره در برخی مناطق با تجدید قوا در ویروس کشنده دست و پنجه نرم می کند و محدودیت های جدیدی را می بیند. اما این افزایش به طور مساوی گسترش نیافته است.

هفته اول ماه سپتامبر طبق گزارش اداره آمار ملی ، هر روز 3200 مورد جدید Covid-19 در انگلیس ثبت می شود ، در حالی که هفته گذشته 2000 مورد در روز بود. با این حال ، مرگ و میر کاهش یافته است ، و فقط 101 مورد مربوط به ویروس کرونا گزارش شده است که هفته قبل اعلام شد – بخشی از 1150 مورد مرگ و میر در یک روز در آوریل ثبت شده است.

با این وجود ، دولت بوریس جانسون برای محدود کردن شیوع بیماری ، اقدامات جدید و جدی جدیدی را انجام داده است. اجتماعات اجتماعی به گروههای شش نفره یا 30 نفره در مراسم عروسی و تشییع جنازه محدود خواهد شد. کسانی که این قوانین را زیر پا می گذارند با جریمه ای بین 100 تا 3200 پوند روبرو می شوند و هر کسی که جرات برگزاری مهمانی در خانه را داشته باشد و یا غرق در مراسم شود می تواند با 10 هزار پوند جریمه نقدی روبرو شود. حتی گفته می شود وزیران در حال بررسی منع رفت و آمد در سراسر کشور در ساعت 10 شب هستند ، در صورت برخورد جدی موج دوم عفونت ها.
همچنین در rt.com
قوانین جدید Covid دولت انگلیس استبدادی و خودسرانه است. چه مدت دیگر مردم این را تحمل می کنند؟جانسون قوانین غیر محبوب را به عنوان فروخت “اقدامات قاطع” لازم است “برخی از جنبه های زندگی ما را تا کریسمس به حالت عادی برگردانید.” در واقع ، افزایش موارد نگران کننده است ، و فقط در انگلستان نیست. اروپا این هفته به عنوان کانون جهانی Covid-19 در زمینه آلودگی های جدید از ایالات متحده پیشی گرفت و بیش از 27000 مورد جدید در روز چهارشنبه در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا به علاوه انگلیس ، نروژ ، ایسلند و لیختن اشتاین گزارش شد. ایالات متحده 26،000 ثبت کرده است.

با این حال ، این موارد به طور مساوی توزیع نشده اند و ویروس اقدامات مربوط به آن را تا حد زیادی نادیده گرفته است.

به عنوان مثال ، اسپانیا ، بالاترین تعداد روزانه موارد را در روز یکشنبه مشاهده کرده است ، با 26،500 مورد به بیش از نیم میلیون نفر افزایش یافته است. این جهش در حالی رخ داد که مقامات اسپانیایی یکی از سخت گیرانه ترین قفل ها در اروپا را اجرا کرده بودند. اگرچه دولت قفل ملی دیگری را رد كرده است ، اما تجمع همچنان به 10 نفر محدود می شود و مناطق مختلف اقدامات خود را در تلاش برای مهار گسترش آن اعمال كرده اند.
همچنین در rt.com
‘هیتلر افتخار خواهد کرد’: فیلم پلیس هوایی اسپانیا که به مسافران ساحل بیش از Covid-19 حمله می کند ، مقایسه های تلخ آنلاین را ایجاد می کنداخبار مرتبط  هند اولین موشک ضد تشعشعی خود را آزمایش می کند که قادر به استقرار پدافند هوایی دشمن است - وزارت دفاع کشور - اخبار جهانی RT

از طرف دیگر ، سوئد هرگز به طور کامل خود را تعطیل نمی کند. مقامات در آنجا به سادگی به شهروندان توصیه کردند که یکدیگر را کاملاً محکم نگه داشته و بهداشت را رعایت کنند ، سیاستی که در ابتدای شیوع بیماری همه گیر در ماه مارس بسیار ملایم اعلام شد. با این وجود ، سوئد در روز چهارشنبه فقط 314 مورد جدید را گزارش کرد و از زمان افتادن موارد در ماه جولای ، هیچ نشانه ای از موج دوم مشاهده نشده است.

در مقابل ، همسایه دانمارک ، در ماه مارس یک قفل سختگیرانه اعمال کرد و روز دوشنبه رکورد 566 مورد جدید را مشاهده کرد.

در سراسر اروپا نیز وضعیت به همین ترتیب ناموزون است. فرانسه شاهد شیوع عفونت هایی مانند اسپانیا بوده که روز چهارشنبه رکورد 9،843 مورد گزارش شده است. مشابه اسپانیا ، فرانسه در بهار یک قفل ملی سختگیرانه را اجرا کرد ، در یک زمان شهروندان را مجبور به حمل “توضیحات” کرد اگر در خارج از خانه های خود جسارت کردند. اکنون ، با افزایش سن موارد ، آزمایشگاه های تست موبایل در پاریس راه اندازی شده اند و یک بار دیگر قفل محلی و بسته شدن میله در حال بررسی است.
همچنین در rt.com
مدیر بهداشت LA متهم به “بازی سیاسی” پس از اینکه مدارس در “صدا پس از انتخابات” بازگشایی نمی شود “پس از انتخابات”در اتریش ، یک قفل کوتاه و خشن در آوریل پرونده ها را کنترل کرد. با این حال ، این کشور 904 مورد عفونت را در روز چهارشنبه گزارش کرد ، در حالی که یک ماه قبل 76 بود. در بالکان ، موارد در آلبانی ، بوسنی و هرزگوین ، کرواسی ، مونته نگرو ، مقدونیه شمالی و اسلوونی به سمت بالا افزایش یافته است. از زمان شروع موج دوم در ماه ژوئن ، تنها صربستان شاهد کاهش چشمگیر عفونت ها بوده است.

این ناسازگاری را می توان با اختلاف در آزمایش توضیح داد. با این حال ، حتی در کشورهایی که آزمایش را افزایش داده اند ، عفونت ها به یک اندازه افزایش پیدا نکرده اند. سوئد هفته گذشته تعداد آزمایشات رکوردی را انجام داد که تنها 1.2 درصد مثبت اعلام شد – کمترین میزان از ابتلا به همه گیری همه گیر. فرانسه در هفته گذشته در ماه آگوست تعداد افراد رکورد را آزمایش کرد و رکورد 33000 مورد را در آن زمان تایید کرد.

با این وجود ، یک معیار سازگار ، سقوط چشمگیر مرگ و میرهای Covid-19 است. علت این سقوط بیشتر جوانان مبتلا به این بیماری در هفته های اخیر نسبت به اوایل شیوع آن است ، در حالی که یک پزشک در انگلیس گفت که ویروس ممکن است جهش یابد تا کمتر کشنده باشد اما بیشتر عفونی شود. “درجه ای از پیشنهادات و برخی شواهد وجود دارد که ویروس ممکن است کمی عصبانی شود” ، ماه گذشته دکتر رون دانیلز به The Mirror گفت.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *