بخش هایی از پایتخت لبنان پس از انفجار ، ویران شده اند و ده ها کشته و ساختمان را ویران کرده اند (VIDEOS) – RT World News

فیلم های به دست آمده توسط RT ، مناطقی را که در حوالی بندر بیروت وجود دارد ، پس از انفجار در نزدیکی اسکله های شهر ، ساختمان های اطراف را نابود کرده و پنجره های بیش از 10 کیلومتر دورتر را منفجر کردند.

روزنامه نگار آزاد ، اوون هولداوی ، عصر پنجشنبه فیلم هایی را از بیروت ارسال کرد که نشان دهنده عواقب این انفجارها است. “بخش بزرگی از منطقه کاملاً ویران شده است ، ” هولداوی در ویدئویی که در نزدیکی مرکز شهر شلیک شده است ، گفت. “من دیده ام که زخمی ها از هر طرف به وجود آمده اند. بیمارستان اصلی این جاده زخمی های قابل توجهی را به همراه داشته است. ساختمان ها و زیرساخت ها در کل منطقه کاملاً ویران شده اند. فروشگاه های اطراف این منطقه کاملاً ویران شده اند.”

رسانه های لبنانی در ابتدا انفجارها را در آتش انبار آتش بازی در بندر مقصر دانستند ، اما نخست وزیر حسن دیاب بعدا گفت که این فاجعه شامل مواد شیمیایی ذخیره شده خطرناکی است. محمدحسن حسن ، وزیر بهداشت گفت: در این حمله 50 کشته و تأیید شده و 2700 نفر زخمی شده اند. وی این حادثه را یک مورد نامید “فاجعه” برای لبنان و خواستار کمک بین المللی شد زیرا بیمارستان ها در تلاش بودند تا تعداد بیمارانی را که در آنجا حضور دارند مقابله کنند.
همچنین در rt.com
“فاجعه”: نخست وزیر لبنان درخواست کمک کرد زیرا 70+ کشته و هزاران مصدوم در انفجار بیروت را تأیید کردندصلیب سرخ لبنان گفت که شمار تلفات افزایش می یابد و برخی از مردم هنوز در خانه هایشان به دام افتاده اند. فیلم ها بیماران مصدوم و مبهم را که در یک سالن شلوغ بیمارستان نشسته اند و دارای زباله و خون روی زمین است ، و همچنین بیمارانی که در خارج از بیمارستان تحت مداوا هستند ، نشان می دهد.

فیلم های ضبط شده توسط آژانس تصویری Ruptly RT نشان می دهد که بیماران خونین و متزلزل که در حال کمک به بیمارستان بیروت هستند در حالی که برخی از زخمی ها در حال پیاده روی به خانه می روند.

اخبار مرتبط  هند بزرگترین سنبله یك روزه خود را در موارد كورو ویروس و مرگ و میر ثبت كرده و تقریباً 4000 عفونت در 24 ساعت به خود اختصاص داده است - RT World News

https://www.youtube.com/watch؟v=ANseevbsk7Y

ویدئویی از تقاطع بیروت نشان می دهد که پنجره های اتومبیل و ساختمانی با ضخامت شیشه ، قاب های پنجره و سایر آوارهای پوشانده شده از روسازی شده است. قابلیت مشاهده دید محدود به یک بلوک توسط ابر غبار غلیظ است که در آن منطقه آویزان است ، و یک صدای سکوت ناخوشایند به جز صدای زنگ هشدار دهنده در آن منطقه آویزان است.

در نزدیکی محل انفجار ، خراب شدن شدیدتر نشان داد که برخی از خودروها قطعات خرد شده و بزرگی از فلز و سایر زباله ها را که جاده را در برگرفته بود ، خرد کردند. نماهای بلند و مرتفع در مجاورت پنجره ها و نما هایی ساخته شده است که فقط صدف های بتونی در قسمتهایی نشان داده شده است.

فرودگاه بین المللی بیروت-رفیق حریری ، که در حدود 10 کیلومتری بندر واقع شده است ، با شیشه های شکسته و کاشی های سقفی سقوط شده روبرو شده است.

دبیرکل حزب سیاسی مسیحی کاتب لبنان ، نزار نجاریان ، در میان کشته شدگان بود. طبق گزارش ها همسر و دختر نخست وزیر دیاب زخمی شدند. خبرگزاری ملی گفت که ویندوز و درها در کاخ ریاست جمهوری لبنان منفجر شدند ، اما در آنجا کسی صدمه ندید.

همچنین در مراکز دیپلماتیک این شهر از جمله سفارت روسیه نیز خسارات و زخمی هایی دیده شده است. یک کارمند زن سفارت زخمی شد. سفیر قزاقستان در لبنان زخمی شد زیرا دومین انفجار به سفارت این کشور آسیب رساند.
همچنین در rt.com
مقام ارشد حزب مسیحی لبنان پس از انفجار در سطح هیروشیما در بیروت کشته شدفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *