بدافزار مخفی شده در CV ها از بیکاری Covid استفاده می کند – RT World News

متخصصان فناوری اطلاعات هشدار داده اند كه بازیگران بد با پنهان كردن بدافزارها در حسابهای ایمیل مربوط به بهداشت عمومی و جستجوی شغل ، از بیکاری Covid-19 سوء استفاده می كنند.

روش های فیشینگ برای اولین بار توسط Check Point ، یک شرکت سایبر امنیتی کشف شد که نشان داد هکرها از CV های تلفنی و فرم های مرخصی پزشکی برای استفاده از این بحران استفاده می کنند.

در ایالات متحده ، همه گیر کوروی ویروس از زمان رکود بزرگ تاکنون میزان بیکاری در سطح غیر قابل مشاهده را مشاهده کرده است و بیکاری در آوریل 14.7 درصد است.

اگرچه مشاغل باز می گردند – جدیدترین گزارش حاکی است که بیکاری در حال حاضر 13.3 درصد درصد است – هنوز فضای زیادی برای هکرها وجود دارد که آسیب ببینند.
همچنین در rt.com
هکرها اطلاعات شخصی 9 میلیون مشتری EasyJet را در حمله سایبری “بسیار پیشرفته” به سرقت می برنددر یک وبلاگ ، شرکت امنیت سایبری خاطرنشان کرد که در ماه مارس در واقع “شاهد کاهش 30 درصدی حملات بدافزار نسبت به ژانویه سال 2020 بود”. با بسته شدن مشاغل بیشتر ، تعداد احتمالی اهداف برای مهاجمین کاهش می یابد.

از آن زمان ، با این وجود ، فروشنده امنیتی دریافت که ، با شروع دوباره اقتصاد ، اقتصاد بازیگران بد را هم بدنبال داشته باشد. “در ماه مه ، شاهد مقایسه 16 درصدی حملات سایبری در مقایسه با دوره بین مارس و آوریل بودیم.” این شرکت در یک پست وبلاگ اظهار داشت.

این حملات به واسطه CV و فرم های مرخصی پزشکی صورت گرفته است. کمپین های با مضمون CV در ایالات متحده در دو ماه گذشته دو برابر شده اند: یکی از هر 450 پرونده مخرب اکنون یک کلاهبرداری با CV است.

اخبار مرتبط  ایران قول می دهد اگر ایالات متحده مجازات های توافق هسته ای را که به تنهایی تصویب می شود ، تحریک کند ، پاسخ خیرخواهانه ای خواهد داد - RT World News

ایمیل های مخرب دارای خطوط موضوعی مانند موارد زیر هستند “درخواست کار” یا “در مورد شغل” و هنگامی که باز شد ، این بدافزار اطلاعات و اطلاعات شخصی قربانی را سرقت می کند.
همچنین در rt.com
قفل شده است به دور از coronavirus ، اما نه از ویروس های تلفن همراه؟ تحقیقات نشان می دهد تعداد برنامه های مخرب اندرویدی دو برابر شده استCheck Point همچنین دریافت که بازیگران بد مشاغل را با داشتن فرم های مرخصی پزشکی ، با عناوینی از قبیل هدف قرار می دهند “در زیر فرم جدید درخواست کارمندان برای مرخصی در قانون مرخصی خانواده و پزشکی (FMLA) است.” پس از باز شدن ، ویروس Trojan اطلاعات کاربر را سرقت می کند.

با این حال ، پست با بیان اینکه ، در ماه مه ، Check Point نتیجه می گیرد وی اظهار داشت: “به طور متوسط ​​بیش از 158،000 حملات مرتبط با کوروی ویروس در هر هفته مشاهده شده است. با مقایسه با ماه آوریل ، این کاهش هفت درصدی است. “

به هر حال ، هرچند كه جهان مجبور شده است كه از نظر فن آوری محور تر شود ، فرصت های جدیدی برای سوء استفاده از کاربران بوجود آمده است.

هفته گذشته گزارش شد که تعداد اپلیکیشن های مخرب اندرویدی در طول این همه گیری دو برابر شده است. تا زمانی که عادی ترمیم نشود ، عاقلانه است قبل از باز کردن آنها ، دلبستگی ها را دو برابر کنید.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *