بذار کیک بخورند؟ دادگاه ایرلند ساندویچ های Subway را “بیش از حد شیرین” می داند تا در دسته “نان” قرار گیرد – RT World News

دادگاه عالی ایرلند حکم داد که نان های موجود در ساندویچ های گرم شده را که توسط صاحب امتیاز محلی Subway فروخته می شود ، نمی تواند از نظر قانونی نان تلقی شود زیرا حاوی پنج برابر بیشتر از حد لازم شکر است.

دادگاه عالی درخواست تجدیدنظر توسط صاحب امتیاز ، Bookfinders Ltd. را لغو کرد که معتقد بود برخی از محصولات غذای آماده فروخته شده توسط این زنجیره واجد شرایط نرخ صفر مالیات بر ارزش افزوده (مالیات بر ارزش افزوده) هستند “اصلی” خوراکی ها.

اختلافات حقوقی طولانی مدت بیش از یک دهه است که ادامه دارد ، ناشی از تصمیم 2006 کمیسیونر درآمد ایرلند است که استرداد مالیات بر ارزش افزوده را از شرکت رد می کند. طبق قانون مالیات بر ارزش افزوده ایرلند 1972 ، وزن مواد تشکیل دهنده اصلی نان چربی ، شکر و بهبود دهنده نان نباید بیش از دو درصد وزن آرد درگیر باشد.
همچنین در rt.com
مالیات بر غذاهای “غیر ضروری” از چاقی جلوگیری نمی کند – اما به افراد فقیر آسیب می رساندبا این وجود ، معلوم شد که ساندویچ های گرم شده مترو که حاوی 10 درصد قند هستند ، به این معنی است که این محصول از دسته مواد غذایی “اصلی” خارج شده است ، بنابراین ممکن است از نظر قانونی در نظر گرفته نشود “نان.” علاوه بر این ، از آنجا که محصولات حاوی “نان” نبودند ، نمی توان اینگونه توصیف کرد “غذا” برای اهداف برنامه دوم قانون ، دادگاه حکم صادر کرد.

اخبار مرتبط  وزیر اسرائیل گفت: "منطقه ما سوئیس نیست" ، در میان نگرانی های قطر برای خرید هواپیماهای F-35 از ایالات متحده - RT World News

این حکم از شر جمعیت اینترنتی که عجله کردند و در مورد ساندویچ های “قندی” زنجیره ای شوخی کردند ، فرار نکرد.

برخی دیگر لحن جدی تری به خود گرفتند و شرکت حق امتیاز را به کمک به چاقی و شیوع دیابت با محصولات مملو از قند متهم کردند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *