“برای هر کشور اروپایی که از نظر جمعیتی ناپدید می شود ، در همان دوره ، یک کشور آفریقایی ظاهر می شود” – Macron – RT World News

امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، در مورد بازنگری اساسی در سیستم های اجتماعی و اقتصادی جهانی استدلال کرده و ادعا می کند که تغییر آمار جمعیتی و سایر مسائل به روش های جدیدی برای توزیع منابع محدود نیاز دارد.

رهبر فرانسه در مصاحبه ای گسترده با Groupe d’Études Géopolitiques ، گفت “اجماع واشنگتن” که او آن را تعریف کرد “منطق یکپارچه مبتنی بر انباشت سود” منسوخ شده بود و ملتها برای غلبه بر بحرانهای فعلی ، از جمله بیماری همه گیر ویروس کرونا و تروریسم ، باید از مدلهای جدید اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی استقبال کنند.

او همچنین هشدار داد که “نظریه های مالتوس” در مورد بیش از حد جمعیت شیوع بیشتری خواهد یافت مگر اینکه یک مورد وجود داشته باشد “تصور دوباره از جهان” که آدرس می دهد “کمبود منابع” و همچنین تغییرات جمعیتی.

اگر منطقه اروپا-آفریقا را در نظر بگیرید ، برای هر کشور اروپایی که از نظر جمعیتی ناپدید می شود ، در همان دوره ، یک کشور آفریقایی ظاهر می شود. ما شاهد نوعی تسریع در پیچ های تاریخ هستیم

هشدار اینکه جهان در یک است “نقطه شکست” او گفت که “سرمایه داری معاصر” باید متحول شود.

این سرمایه داری است که مالی شده است ، بیش از حد متمرکز شده است و دیگر توانایی کنترل نابرابری ها در جوامع ما و در سطح بین المللی را ندارد. ما فقط می توانیم با جعل مجدد به آن پاسخ دهیم.

او پیشنهاد داد که جایگزین شود “اجماع واشنگتن” با یک “اجماع پاریس” که تشخیص خواهد داد “در کار تصمیم گیری های اقتصادی و اجتماعی” چیزی غیر از سود لازم است “. وی اصرار داشت که چنین سیستم جدید برای مقابله با تهدیدهای ناشی از تغییرات آب و هوا و همچنین نابرابری مناسب تر خواهد بود.

اخبار مرتبط  ممنوعیت غیررسمی عربستان در تولیدات ترکیه با شدت گرفتن رقابت بین ریاض و آنکارا ، بر مارک های جهانی مد تأثیر می گذارد - RT World News

رئیس جمهور فرانسه ابراز امیدواری کرد که با این استدلال که چشم انداز او توسط بقیه جهان پذیرفته شود “مبارزه علیه این مکانیسم سرمایه داری در یک کشور واحد بی نتیجه است.”

اگرچه او تأکید کرد که هنوز به ایده “حاکمیت وستفالی” ، ماکرون با بیان اینکه این قاره باید همکاری نزدیک داشته باشد ، خواستار وحدت بیشتر اروپا شد “از انحصارطلبی چینی-آمریکایی جلوگیری کنید.”
همچنین در rt.com
ماکرون فرانسوی خواستار اصلاح مرزهای اتحادیه اروپا پس از حملات تروریستی است و به نفع تأسیس شورای امنیت اروپا استاین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *