برلین می گوید که ایالات متحده آمریکا “ناتو را تضعیف می کند” و در حالی که 12،000 سرباز از آلمان باید از آلمان عقب نشینی کنند – خود را به پای تیراندازی می کند – RT World News

خروج برنامه ریزی شده نیروهای آمریکایی از آلمان به واشنگتن در پیشبرد اهداف خود در اروپا كمك نخواهد كرد بلكه دقیقا برعكس عمل خواهد كرد ، رئیس كمیته امور خارجه بوندستاگ هشدار داد.

“به جای تقویت ناتو ، عقب نشینی نیروها اتحاد را تضعیف می کند ،” نوربرت روتنگن ، نماینده پارلمان حزب اتحادیه دموکراتیک مسیحیان صدراعظم آنگلا مرکل ، به آگوستبرگر آلژمین زیتونگ گفت. “اثربخشی ارتش آمریكا افزایش نخواهد یافت ، بلكه كاهش می یابد ، به ویژه هنگامی كه در مورد روسیه و درگیری های نظامی مداوم در خاورمیانه و خاورمیانه در جریان است.
همچنین در rt.com
رئیس پنتاگون – هزاران سرباز آمریکایی حرکت خود را از آلمان طی چند هفته آغاز می کنندچنین تصمیم انتقادی واشنگتن مبنی بر بیرون کشیدن نیروهای اضافی از قلمرو متحد ناتو ، باعث انتقاد چنین انتقاد شدیدی شد. در ابتدا ایالات متحده قصد داشت تا حدود 9،500 پرسنل را به خدمت بگیرد ، اما این رقم اخیراً تقریباً به 12000 نفر افزایش یافته است – توسعه ای که ظاهراً نگرانی های خاصی را در برلین ایجاد کرده بود ، که از همان ابتدا با این حرکت سرگرم نمی شد.

پیش از این ، مارك اسپر ، وزیر دفاع آمریكا گفته بود كه این عقب نشینی موجب پیشرفت آمریکا می شود “اهداف استراتژیک” مانند بازدارندگی از روسیه یا حمایت از متحدین خود در اروپا. رئیس جمهور دونالد ترامپ اکثراً این اقدام را با متهم کردن آلمان به عدم هزینه کافی برای دفاع و در نتیجه نقض تعهدات خود در ناتو توجیه کرد. ما نیرو را کاهش می دهیم زیرا آنها صورت حساب هایشان را پرداخت نمی کنند. خیلی ساده است. آنها بزهکار هستند ، “ رئیس جمهور در یکی از آخرین اظهارات خود در مورد این موضوع گفت.

اخبار مرتبط  درگیری پلیس اسرائیل با معترضین ، بازداشت مردی با "لباس زن برهنه" در راهپیمایی ضد نتانیاهو (VIDEOS) - اخبار جهانی RT

سیاستمداران آلمانی معتقدند که چنین اقداماتی روابط دو کشور را تضعیف می کند. “ما از تصمیم دولت آمریكا بسیار پشیمان می شویم. متأسفانه این مساله بار سنگینی بر روابط آلمان و آمریكا می گذارد.” گفت ماركوس سودر ، نخست وزیر باواریا و رهبر متحدین مرکل – اتحادیه اجتماعی مسیحی. “ما اکنون منتظریم تا ببینیم که این تصمیم دوام خواهد داشت یا خیر.”

در همین حال ، روتگن معتقد است كه واشنگتن با انتقال نیروها – و ستاد فرماندهی اروپایی آمریكا و فرماندهی عملیات ویژه اروپا – از آلمان واقعاً خود را با پای پیاده تیراندازی می كند.

“سربازان آمریکایی سهم خود را در امنیت آلمان می گذارند ، اما آلمان در درجه اول به ایالات متحده به عنوان قطب اصلی برای حضور نظامی بین المللی خود خدمت می کند.” او گفت.
همچنین در rt.com
“هیچ چیز جدید” در گفتن اتحادیه اروپا نمی تواند به دفاع آمریکا اعتماد کند ، اما هنوز هم لازم است – وزیر خارجه سابق اتریش در RTفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *