برلین پس از آنکه ترکیه مانع جستجو اسلحه در کشتی متصل به لیبی شد ، به آنکارا برخورد کرد – RT World News

وزیر دفاع آلمان پس از احضار نمایندگان آلمان ، ایتالیا و اتحادیه اروپا در اعتراض به تلاش برای جستجو در یک کشتی باری ترکیه که مظنون به تهیه غیرقانونی سلاح در لیبی است ، آنکارا را سرزنش کرد.

آنکارا روز دوشنبه یادداشت هایی را به سفیران ارسال کرد و مدعی شد که پس از سوار شدن کشتی ترکیه به سربازان اجرای تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد علیه لیبی ، قوانین بین المللی نقض شده است.

“سربازان رفتار درستی داشتند و کاملاً مطابق با دستور مأموریت اروپایی ایرینی رفتار می کردند ،” آنگرت کرامپ-کارنباوئر آلمانی روز سه شنبه گفت. “اتهاماتی که علیه سربازان مطرح می شود غیرموجه است.”
همچنین در rt.com
ترکیه نمایندگان اتحادیه اروپا ، آلمان و ایتالیا را به دلیل تلاش برای جستجوی اسلحه در کشتی متصل به لیبی احضار می کنداتحادیه اروپا در این سال عملیات ایرینی را آغاز کرد ، به منظور حفظ تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه لیبی ، با انجام مأموریت برای انجام بازرسی از کشتی ها در سواحل کشور شمال آفریقا.

ناوچه هامبورگ آلمان یکشنبه شب 16000 تنی باری ترک را در حدود 200 کیلومتری شمال بنغازی لیبی رهگیری کرد.

به نظر می رسد فیلم منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که نظامیان آلمانی از یک هلی کوپتر سوار کشتی می شوند و سپس بازرسی می کنند. با این حال ، در میان اعتراضات شدید ترکیه ، جستجو نمی توانست به پایان برسد.

گفته می شود که دستورات رهگیری شناور ترکیه ای از مرکز عملیاتی ایرینی در رم پس از کشف نقض تحریم تسلیحاتی صورت گرفته است.

اخبار مرتبط  موارد جدید Covid-19 در چین ، از جمله نقاط مهم همه گیر ووهان - RT World News

بعداً وزارت دفاع آلمان گفت آنها چنین نکرده اند “هر چیز مشکوکی پیدا کرد” اضافه كردند كه در هنگام جستجو روشهاي صحيح تاييد شد.

روز سه شنبه مولوت چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه پاسخ آشکاری به اظهارات وزیر دفاع آلمان صادر کرد.

“به عنوان کشوری با طولانی ترین خط ساحلی قاره در مدیترانه شرقی ، برای ما امکان پذیر نیست که ترکیه در سواحل خود محدود شود” او گفت.

همچنین تلاش برای جستجوی روز سه شنبه توسط رهبر مخالف اصلی ترکیه کمال کلیچدار اوغلو ، از حزب جمهوری خواه خلق “به شدت محکوم شد”.

پیش از این ترکیه تلاش برای جستجو را برچسب گذاری کرده بود “اقدام غیر مجاز و قهری” و گفت که خدمه بوده اند “مانند مجرمان رفتار می شود.”

سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه گفت که این کشتی در حال حمل رنگ و کمک های خارجی بود و عهد کرد که ترکیه می تواند ادعا کند “انواع غرامت” از اتحادیه اروپا

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *