برو نبرد Covid-19 در خانه! نیروی دریایی چین “کشتی جنگی آمریکا را از آبهای سرزمینی بیرون می کند” – RT World News

پس از اینکه هواپیماهای دریایی پکن با هواپیماهای جنگنده و دارایی های دریایی برای اسکورت از آن خارج شد ، یک کشتی جنگی آمریکایی از آبهای مورد مناقشه دریای چین اخراج شد و واشنگتن را به اقدامات “تحریک آمیز” در دریا متهم کرد.

ناوشکن موشکی هدایت شونده USS “Barry” ، “تخلف” نیروی دریایی ارتش آزادیبخش مردم (PLA) روز سه‌شنبه ، در آبهای سرزمینی پکن در نزدیکی جزایر مورد مناقشه جیشا – که به نام جزایر پاراکل نیز شناخته می شود – گفت. این حادثه اولین بار نیروی دریایی است “فعالانه اعلام شد” به گفته گلوبال تایمز ، یک عمل غیرقانونی غیرقانونی در منطقه انجام شده است.

“اقدامات تحریک آمیز آمریكا به طور جدی قوانین بین المللی و هنجارهای مربوطه را نقض كرد ، به طور جدی حاكمیت و منافع امنیتی چین را نقض كرد و خطرات امنیتی منطقه را عمداً افزایش داد ،” به گفته سرهنگ لی Huamin ، سخنگوی فرماندهی تئاتر جنوبی PLA ، افزود که این اقدام می تواند منجر به “تصادف.”

ما از طرف ایالات متحده می خواهیم كه بر پیشگیری از همه گیر و كنترل وطن خود تمرکز كنند … و فوراً اقدامات نظامی را علیه امنیت منطقه ، صلح و ثبات متوقف كنید.

در اوایل این هفته ، “باری” در دومین سال خود در نزدیکی تنگه تایوان حرکت کرد “حمل و نقل معمول” نیروی دریایی ایالات متحده گفت که در این ماه ، نزدیک به یک هواپیمای چینی در هر دو مورد دنبال می شود. کشتی های جنگی آمریکایی مرتبا “گشت” تنگه ، و همچنین دریاهای جنوبی و شرقی چین ، با اشاره به لزوم محافظت “آزادی ناوبری” ، اما پکن بارها و بارها این عملیات را ناقض حاکمیت خود قرار داده است.
همچنین در rt.com
“پنهان ایالات متحده چیست؟” پکن انتقادات واكنش Covid-19 و “ناامید” واشنگتن برای مقصر دانستن چین را مقصر می دانداخبار مرتبط  جوایز "بازیگر" و "بازیگر زن" در جشنواره فیلم برلین به دنبال "حساسیت به جنسیت" بیشتر شدند - RT World News

تنش ها بین واشنگتن و پکن در هفته های اخیر شاهد افزایش شدید است ، و هردو طرف به اتهامات مربوط به همه گیر کوراو ویروس و ریشه های آن مبادله کردند. مقامات آمریکایی ، از جمله رئیس جمهور دونالد ترامپ ، ادعا می کنند که چین اطلاعات اولیه را در مراحل اولیه بحران سلامت پنهان می کند ، حتی بودجه سازمان بهداشت جهانی را نیز به دلیل نقش احتمالی این کشور در پوشش مخفی ، یخ زده است. پکن با بیان اینکه ارتش آمریكا احتمالاً در شیوع اولیه Covid-19 در ووهان دست داشته است ، عقب افتاد ، در حالی كه تعدادی از مقامات چینی ادعاهای آمریكا را رد كردند و اصرار داشتند كه این اطلاعات در مورد ویروس به محض دسترسی به اشتراک گذاشته شود. .

جزایر پاراکل ساخته شده توسط حدود 40 جزیره و صخره ، ادعا می شود که جزایر پاراکل توسط چین ، ویتنام و تایوان – که خود او نیز پکن به عنوان قلمرو خود محسوب می شود – است اما از زمان رویارویی نظامی کوتاه با مجمع الجزایر با ویتنام در 1974 ، چین همچنان ادامه دارد کنترل جزایر ، که هم اکنون توسط دولت استانی هاینان اداره می شود. با این وجود ، واشنگتن ادعای ارضی پکن را به رسمیت نمی شناسد ، و می داند که منطقه اطراف این جزیره جزایر آب بین المللی است.
همچنین در rt.com
هیچ ربطی به واقعیت ها ندارد: چین اتهام ایالات متحده را که هواپیمای نظارت آمریکایی را با LASER هدف قرار داده بود رد کردفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *