بر اساس گزارش تکان دهنده ، از هر 10 درمان پزشکی تنها 1 مورد با شواهد با کیفیت بالا پشتیبانی می شود – RT World News

یک مطالعه جدید نگران کننده نشان داده است که از هر 10 درمان پزشکی فقط یک مورد با شواهد با کیفیت بالا پشتیبانی می شود و تحقیقات پزشکی دانشگاهی را برای سالها ، اگر نه دهه های آینده ، بسیار تضعیف می کند.

یک مطالعه جدید به سرپرستی جرمی هوویک ، مدیر برنامه همدلی آکسفورد ، که در روز سه شنبه در مجله اپیدمیولوژی بالینی منتشر شد ، 154 بررسی درمان سیستماتیک منتشر شده بین سال های 2015 و 2019 را بررسی کرد.

به طرز نگران کننده ای ، هوویک و محققان همکارش دریافتند که فقط 15 نفر (9.9 درصد) شواهد با کیفیت بالا مطابق روش استاندارد طلا GRADE (درجه بندی توصیه ها ، ارزیابی ، توسعه و ارزیابی) دارند.
همچنین در rt.com
بر اساس مطالعه گسترده و گسترده جدید ، رویاهای شما ادامه واقعیت شما هستندحدود 37 درصد شواهد متوسط ​​، 31 درصد شواهد کم و 22 درصد شواهد با کیفیت بسیار پایین که از روند پیشنهادی خود پشتیبانی می کنند ، داشتند.

این یافته های حیرت انگیز ، نگرانی چند دهه ای در مورد دانشگاه علوم پزشکی را تقویت می کند ، که به سمت تحقیقات با کیفیت پایین تر است.

در واقع ، همین روند ممکن است یک حلقه معیوب را گسترش دهد ، تحقیقات آینده مبتنی بر شواهد ضعیف آزمایش های قبلی را که در برابر استانداردهای دقیق بررسی مقاومت نمی کنند ، تضعیف کند.

در حالی که برخی از جامعه علمی معتقدند که استاندارد طلا بسیار سختگیرانه است تا در وهله اول مفید واقع شود ، چیزی که محققان تصدیق می کنند در شرایط محدود امکان پذیر است ، مطالعه جدید ممکن است صرفاً بازتاب رقت استخر تحقیق از طریق انتشار مقاله باشد بسیاری از آزمایشات بی کیفیت

اخبار مرتبط  G7 از چین خواست تا قانون خود را در مورد هنگ کنگ وضع نکند - RT World News

تیم تحقیقاتی ، مانند بسیاری از همتایان خود ، ذهنیت “انتشار یا نابودی” را در ادبیات دانشگاهی پزشکی فریب می دهند.

آنها از PubMed ، پایگاه داده ای از منابع و خلاصه مقالات پزشکی ایجاد شده توسط کتابخانه ملی پزشکی ، به عنوان مثال استفاده می کنند.
همچنین در rt.com
گوگل ادعا می کند که شیمی را با استفاده از رایانه کوانتومی برای اولین بار در تاریخ بشر شبیه سازی کرده استPubMed اکنون با تقریباً 30 آزمایش جدید در روز یا 12000 در سال منتشر می کند. در حال حاضر نیز بررسی های سیستماتیک زیادی وجود دارد که می تواند همه این آزمایشات را تلفیق کند ، فقط 2000 مورد در هر سال در PubMed منتشر می شود. باز هم ، به سادگی در مورد اطلاعات بیش از حد ، با تأکید کمی بر کنترل کیفیت.

هويك و همكارانش بار ديگر نياز فوري به كيفيت و نه كميت تحقيقات را براي بهبود نياز دارند. آنها استدلال می کنند که در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر بهبود کیفیت تحقیقات در 30 سال گذشته وجود ندارد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *