بسته شدن مدارس و تعطیلی مدارس ممکن است باعث کشته شدن بیشتر کودکان نسبت به Covid-19 شود ، مقامات پیشرو سازمان ملل را با استناد به مطالعه جدید هشدار می دهند – RT World News

ممکن است وکلا از بازگشایی مدارس در رهبران آژانسهای سازمان ملل متحد – از جمله سازمان جهانی بهداشت – که مطالعه جدیدی را برای نشان دادن کودکان ذکر کرده اند متحد تعجب آور باشند.

“عواقب این بیماری همه گیر بیش از خود بیماری به کودکان آسیب می رساند.” مدیر هنری یونیسف ، هنریتا ه فور ، روز دوشنبه گفت ، به دنبال بودجه بیشتر برای مقابله با بحران. رئیس برنامه تغذیه آژانس ویکتور آگوایو افزود: آسیب وارد شده است “با بسته شدن مدارس ، با اختلال در خدمات درمانی ، با اختلال در برنامه های تغذیه ای.”

فور ، مدیر سازمان بهداشت جهانی Tedros Adhanom Gbrebreyesus ، رئیس سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد (FAO) کو دونگیو ، و مدیر برنامه غذای جهانی دیوید م بیزلی در امضای فراخوانی برای اقدام منتشر شده در لنست ، با استناد به استراتژی های پاسخ Covid-19 مانند “مسافت جسمی ، تعطیلی مدارس ، محدودیت های تجاری و تعطیلی کشور” به عنوان کمک به سوء تغذیه کودکان در سطح جهان.

این می تواند تعداد فرزندان مبتلا به سوء تغذیه حاد را 6.7 میلیون نفر افزایش دهد ، و بالاتر از 47 میلیون نفری که سازمان ملل متحد تحت تأثیر آن قرار گرفته اند. “اتلاف” قبل از همه گیری این چهار مقام گفتند كه این امر همچنین می تواند باعث بیش از 10،000 مرگ اضافی در هر ماه – یا 128،000 در طول 12 ماه آینده شود.

این برآوردها براساس مطالعه محققان چندین مؤسسه علمی از جمله مؤسسه بین المللی تحقیقات سیاست غذا در ایالت واشنگتن (IFPRI) و دانشکده بهداشت عمومی جانس هاپکینز بلومبرگ است که این هفته توسط لنست منتشر شده است.

محققان پس از تجزیه و تحلیل بیش از 118 کشور با درآمد متوسط ​​و متوسط ​​، هشدار دادند که اختلال در پاسخ Covid-19 می تواند میلیون ها خانواده را به خطر بیندازد. چهار نفر از 5 نفری که در سراسر آسیا جنوبی و زیر صحرای آفریقا زندگی می کنند زندگی می کنند و کودکان تا پنج سال بیشترین خطر را دارند.

اخبار مرتبط  دانشمندان چینی هشدار می دهند که جهش های Covid-19 دست کم گرفته می شود ، زیرا آنها با کشف ویروس های جدید ویروس DEADLIER - RT World News

نتیجه گیری از قفل قفل و سایر اقدامات کاهش بیماری همه گیر است “تأثیرات مادام العمر بر آموزش ، خطرات بیماری های مزمن و شکل گیری کل سرمایه انسانی ،” همچنین “پیامدهای بین نسلی برای رشد و نمو کودک.”
همچنین در rt.com
گرسنگی و میل به واکسن می تواند موج مهاجرت جدیدی را در جهان پس از کووید ایجاد کند ، رئیس صلیب سرخ هشدار می دهدعلاوه بر این ، برآوردهای ارائه شده هستند “با توجه به اینکه مدت زمان بروز این بحران ناشناخته است ، و تأثیرات کامل آن بر سیستم های غذایی ، بهداشتی و حمایت از اجتماعی هنوز محقق نشده است.” این مطالعه هشدار می دهد.

در حالی که ادامه تحریم ها به معنای زندگی و مرگ در کشورهای فقیر است ، اما در کشور های ثروتمند ، جایی که به شدت سیاسی شده است ، این سؤال جای بحث ندارد.

به عنوان مثال ، در آمریكا ، دولت جمهوری دونالد ترامپ رئیس جمهور جمهوری خواهان بازگشایی مدارس است و می گوید Covid-19 برای كودكان خطرناکتر از آنفولانزای فصلی نیست و با اشاره به تحقیقاتی كه می گوید آسیب های رشدی ، روانی و حتی جسمی خواهد بود. بدتر با این حال ، دموکرات های مخالف پشت اتحادیه معلمان صف کشیدند ، که اصرار دارند که بازگشایی مدارس اعضای آنها را به خطر می اندازد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *