بغداد سفیر ترکیه را پس از حمله مرزی به شورشیان کرد ، 2 فرمانده عراقی را به قتل رساند – RT World News

حمله هواپیماهای بدون سرنشین ترکیه که منجر به کشته شدن دو فرمانده ارشد عراقی شد ، واکنش تندی را در بغداد برانگیخت ، و این در حالی است که دولت جلوی یک سطح دفاعی در سطح بالا را گرفته و سفیر آنکارا را برای توبیخ این حمله احضار کرده است.

وزارت امور خارجه عراق روز سه شنبه از سفیر ترکیه خواستار شد “او را از تأیید تایید عراق در مورد حملات و تخلفات کشورش آگاه کنید” و صدا “اعتراض شدید” بر اثر حمله هواپیماهای بدون سرنشین که منجر به کشته شدن یک ژنرال و یک سرتیپ در مرزبانان این کشور در کردستان عراق به همراه راننده وسیله نقلیه آنها شد. دیدار هولوسی آکار ، وزیر دفاع ترکیه نیز در پی این حمله ، که توسط ارتش عراق تأیید شده بود ، لغو شد.

“یک حمله ترکیه با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین یک وسیله نقلیه نظامی مرزبانان در منطقه Sidekan را هدف قرار داد و باعث کشته شدن فرمانده تیپ دوم ، فرمانده هنگ سوم … و راننده در چرخ شد.” سلول رسانه ای امنیتی عراق در یک مورد گفت توییت.
همچنین در rt.com
عراق هجوم ترکیه را یک تحریک خواند و خواستار خروج کامل نیروها شداین دو فرمانده در زمان حمله با اعضای حزب کارگران کردستان (پ ک ک) ملاقات کردند ، دو منبع امنیتی عراقی به آسوشیتدپرس گفتند ، در حالی که شهردار Sidekan ، شهری در شمال اربیل ، اظهار داشت که آنها اقدام به ایجاد جدیدی کرده اند. پاسگاه های منطقه اکثریت کرد.

اخبار مرتبط  فضانوردان ISS برای اولین بار در فضا پنجمین کشور را ایجاد می کنند - RT World News

اگرچه آنکارا هنوز به طور علنی تلفات بلندپایه این اعتصاب را نپرداخته است ، وزارت دفاع این کشور گزارش داد که داشت “خنثی” دو جنگجوی پ.ک.ک در یک “عملیات هوایی” سه شنبه شب بر فراز شمال عراق. ترکیه پ.ک.ک را یک سازمان تروریستی می داند و از دهه 1970 به طور متناوب با این گروه درگیر شده و اعتصابات مکرر را هم در منطقه جنوب شرقی خود و هم در شمال عراق ، جایی که این گروه مستقر است ، آغاز کرده است.

وزارت امور خارجه عراق امسال حداقل دو بار دیگر سفیر ترکیه را به دلیل حملات هوایی مشابه به اهداف پ.ک.ک در منطقه مرزی شمال ، احضار کرده است ، و بارها و بارها این عملیات را نقض حاکمیت عراق خوانده است. ترکیه به نوبه خود تأیید می کند که هم بغداد و هم مقامات کرد منطقه ای در تلاش برای جلوگیری از حملات پ.ک.ک که از سمت عراق این مرز آغاز شده اند ، انجام نمی دهند و به صدها حمله هوایی به این گروه در ماههای اخیر افتخار می کنند.
همچنین در rt.com
ارتش عراق برای جلوگیری از پیشروی ترکیه در هنگام هدف قرار دادن آنکارا شورشیان کرد ، پست های مرزی را تنظیم کردفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *