بلاروس در میان اعتراضات گسترده پس از انتخابات ، تمرینات نظامی را در مرزهای غربی خود انجام خواهد داد – RT World News

مینسک گفته است که در مرزهای بلاروس با لهستان و لیتوانی تمرین های گسترده ای را در مرزهای بلاروس انجام خواهد داد. این تمرینات ، به ویژه در دفاع هوایی ، در میان اعتراضات گسترده پس از انتخابات ریاست جمهوری مورد بحث برگزار می شود.

وزارت دفاع این کشور روز یکشنبه گفت: این تمرینات ، همچنین شامل نیروهای توپخانه و موشکی خواهد بود ، از 17 تا 20 اوت در منطقه غربی گروودنو برگزار می شود. این اقدام در نزدیکی شهر آستراویتس – نه چندان دور از نیروگاه هسته ای جدید این کشور ، که با همکاری روسیه ساخته می شود ، رخ خواهد داد.

ارتش گفت ، یگان های از سه هنگ پدافند هوایی به مناطق مسئولیت خود اعزام شده اند ، و افزودند که این یگان ها از فضای هوایی مرز ملی بلاروس محافظت می کنند. نیروهای امنیتی و یگان های تانک نیز در تمرینات شرکت می کنند و در همان مدت در مکان های جداگانه ای برگزار می شوند.
همچنین در rt.com
لوكاشنكو بلاروس برای جابجایی تیپ حمله هوایی به مرزهای غربی این کشور در میان اعتراضات و فعالیت ناتو در لهستان ، لیتوانیبلاروس طی روزهای اخیر در تلاش آشکار برای نشان دادن نیرو به همسایگان خود ، که مکرراً توسط مینسک متهم به سوختن اعتراضات گسترده مداوم در داخل کشور شده اند ، افزایش چشمگیر فعالیت های نظامی خود را نشان داده است. روز شنبه ، رئیس جمهور الكساندر لوكاشنكو با اشاره به تنش های موجود در مرز و فعالیت های ناتو در كشورهای همسایه ، تیپ هوایی را به منطقه Grodno اعزام كرد.

اخبار مرتبط  ترامپ به مشاور مشاور WH WH كه ادعا كرده است توافقنامه تجارت آمريكا و چين به دليل "پوشش مخفيانه" Covid-19 در پكن "خاتمه يافته است" - RT World News

وی گفت: “ما فقط نمی توانیم با آرامش از آنچه در این سرزمین ها اتفاق می افتد رصد کنیم. ارتش ما نیز نگران این مشکل است. “ لوكاشنكو گفت ، وی افزود كه وی دستور انتقال تیپ از ویتبسک به گروودنو را از طریق “تنش”خستگی

ناتو نگرانی های لوكاشنكو را درباره یك نظامی در نزدیكی مرزی رد كرد ، با سخنگوی سخنگوی یكشنبه گفت كه این اتحاد “حضور چند ملیتی” در منطقه است “تهدیدی برای هیچ کشوری نیست” و است “کاملاً دفاعی ، متناسب و طراحی شده برای جلوگیری از درگیری و حفظ صلح.”

بلاروس یک هفته تظاهرات گسترده را تحریک کرده است که بر اثر انتخابات ریاست جمهوری در 9 اوت برگزار شد. مخالفان ، با این وجود ، تأکید می كنند كه انتخابات به شدت جعل شده است ، و هزاران نفر به خیابان ها خواستار بازشماری آرا یا كل انتخابات جدید بودند.
همچنین در rt.com
لوكاشنكو با تظاهرات به هواداران گفت: “من برای شما زانو می زنم ، هشدار می دهم كه اگر رأی مكرر رخ دهد ، بلاروس” به عنوان یك كشور “خواهد مرد.رأی مخالف نیز در غرب محکوم شده است. روز جمعه ، یوزپ بورل ، دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا گفت این حزب از پذیرش پیروزی لوكاشنكو امتناع ورزیده و عهده دار مجازات علیه مقامات ارشد بلاروس شده است. وزیر امور خارجه آمریكا ، مایك پومپئو نیز منتفی مجازات مینسك نیست.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *